1397/11/29 1:07 ب ظ
کد خبر : 409581
با حضور نمايندگان سازمان داوطلبان کشور انجام شد:
رونمايي از طرح کشوری ققنوس در بخش صنعت اردکان
شما و اقتصاد: طرح کشوری ققنوس از سوی جمعیت هلال احمر کشور به منظور حل مشکلات مربوط به سیستم گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان در بخش صنعت اردکان نیز به اجرا درآمده است.
به گزارش شما و اقتصاد: مشاور سازمان داوطلبی جمعیت هلال احمر کشور در رورنمایی از طرح کشوری ققنوس در شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: از مردم نوعدوست مخصوصا صنایع دعوت می شود تا همگام با سایر هموطنان در کشور با همیاری خود در این طرح خداپسندانه نسبت به تامین بخشی از هزینه سیستم گرمایشی استاندارد در مدارس پیش دبستانی و دبستانی استان سیستان و بلوچستان مشارکت کنند.
 
"وحيد شفيعی" : خانه های هلال بسیار مهم و از جایگاه ویژه ای برخوردار است زیرا  تمام برنامه های آموزشی، داوطلبی و جوانان که در راستای مأموریت جمعیت هلال احمر صورت می گیرد  می توان در خانه های هلال  اجرایی گردد.
 
این مقام مسئول افزود: گسترش صلح و نوع دوستی، اجرای اهداف جمعیت هلال احمر از طریق برنامه های فرهنگی، آموزشی و ارتقای آگاهی های عمومی پیرامون اصول و معیارهای انسان دوستانه، تامین سلامت و ایمنی افراد جامعه از جمله اهداف تاسیس خانه های هلال است.
 
وی یکی از اهداف خانه های هلال را ترویج فرهنگ کمک به همنوع دانست و گفت: مشارکت همه جانبه و کمک به تسکین آلام بشری از وظایف جمعیت هلال احمر و خانه های هلال است که در بخش‌های خصوصی برآمده از وجود خیرمندان و نیکوکاران است.
 
شفیعی با اشاره به اینکه مجتمع گندله سازی اردکان و شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان بعنوان اولین مرکز صنعتی کشور است که خانه هلال در آن فعال شده و طرح خیرخواهانه ققنوس را اجرایی می‌نماید اضافه کرد: جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزش های امدادی، کارگاهی و توانمند سازی و شناسائی علاقمندان، دعوت و جذب خیرین داوطلب در صنایع نزدیک این مجموعه و کارخانه از مهم ترین فعالیت های خانه هلال این شرکت خواهد بود.
 
وی با اشاره به همراهی مهندس فرشاد مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در اجرایی کردن طرح‌های خیرخواهانه و انسان دوستانه این جمعیت اظهار داشت: با نگاه مثبت مدیریت این مجموعه خوشبختانه طرح ققنوس که با هدف تجهیز مدارس مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان به بخاری و پکیج بود مورد حمایت این بخش صنعتی قرار گرفت و مقرر گردید همزمان با ایام الله دهه فجر با همکارب سازمان داوطلبان جمعیت هلال یک تیم با تجهیز چند مدرسه و نیز زیباسازی محیط چندمدرسه با حضور داوطلبان این پایگاه به سرانجام برسد و نیز در یک مراسم از سوی هنرمندان شهرستان اردکان و استان یزد ویژه برنامه فرهنگی نیز در این منطقه اجرا گردد.
 
"محمدرضا پاک سیما" مدیر سایت غدیر ایرانیان نیز با بیان اینکه خانه‌های هلال به شکل مردمی و با محوریت داوطلبانه اداره می‌شوند، ادامه داد: مفتخریم در صنعت پیشرو خدمت رسانی به همنوعانمان هستیم، چرا که علاوه بر، بهره‌مند شدن از خدمات این پایگاه داوطلبی می‌توانیم در شرایط اضطراری و بلایای طبیعی و در مواقع تصادفات جاده ای یاری رسان هلال احمر کشور باشیم.
 
وی از ارائه خدمات این مجموعه به زلزله‌زدگان غرب کشور طی ٧٠ روز و همچنین مشارکت در اجرای طرح کشوری ققنوس براي اولين بار در حوزه صنعت ، توسط مجموعه گندله سازی خبر داد.
 
 
در پایان "رضاکریمی" رئيس  خانه هلال شركت آهن و فولاد غدير ايرانيان این شرکت افزود :
ضمن سپاس و حمايت همه جانبه
مدير عامل شركت اهن و فولاد غدير ايرانيان از  خانه هلال 
 در حال حاضر این خانه ١٥٠ عضو فعال دارد و در طي شش سال فعاليت كاري و داوطلبانه در صنعت ايران با برگزاري  کلاس‌های آموزشی در زمینه کمک‌های اولیه، دوره‌های عمومی امداد، عمومی نجات، آسیب‌های اجتماعی و مهارت‌های زندگی ،و در اخرين فعاليت انساندوستانه ،با حضور ٧٠روزه تيم هاي فني مهندسي و تاسيساتي در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب جهاد گونه خدمت  كردند.
 
وی گفت:‌ ساماندهی و آموزش داوطلبان، ارائه آموزش‌های عمومی به کارگران با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ،كمك و مشاركت در طرح هاي جمعيت هلال احمر كشور از جمله اهداف تاسیس این مرکز به شمار می‌رود.
 
کریمی با بیان اینکه راه اندازی خانه هلال با توجه به حادثه خیز بودن جاده اردکان به نایین و نیز پیش بینی حوادث صنعتی در مجتمع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت: حوادث صنعتي  در این محیط که بخش صنعت و پرسنل زحمتکش این بخش را تهدید می‌کند و نیز نیاز به امدادرسانی جاده ای، عاملی است که برای مقابله با آنها باید ما نیز آماده باشیم.
 
بازدید نمايندگان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، استان و شهرستان از مجموعه فولادغدیر ایرانیان اردکان بخش دیگری از این برنامه یک روزه بود بود.

منبع : ايسنا
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :