1397/12/14 11:08 ق ظ
کد خبر : 420072
معاون میراث فرهنگی کشور:
فهرست آثار ثبت ملی به عنوان نفایس به دولت ارسال شد
شما و اقتصاد: معاون میراث فرهنگی کشور از ارسال فهرست آثار ثبت ملی به عنوان نفایس به دولت خبر داد.
به گزارش شما و اقتصاد: معاونت حقوقی ریاست جمهوری ۱۶ بهمن ماه سال جاری در نامه‌ای به معاون میراث فرهنگی کشور درخواست کرده بود تا فهرستی از نفایس ملی اعم از منحصر به فرد و غیر آن در تصرف دولت که فروش آنها ممنوع است به این معاونت ارسال کند.
محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در ارتباط با پاسخ این نامه گفت: «ما فهرستی از کلیه املاک ثبت شده در فهرست میراث ملی و آثار ثبت جهانی و آثار واجد ارزش که در حال طی کردن مراحل ثبت هستند را به معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام می‌کنیم. تمام این آثار نفیس هستند و واگذاری مالکیت آنها غیرممکن است.»
او با تاکید بر اینکه واگذاری مالکیت آثار نفیس ممنوع است، در مورد واگذاری بهره برداری آنها توسط صندوق احیا توضیح داد: «در حال حاضر کمیته‌ای فعال است تا کاربری متناسب با شان این بناها را تعیین کند. در این کمیته معاونین مربوطه از جمله معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و حقوقی و همچنین کارشناسان خبره حضور دارند و پس از بررسی کاربری بناها در استان‌ها کاربری آنها در این کمیته بررسی می‌شود.
معاون میراث فرهنگی کشور توضیح داد: «ممکن است در تعیین کاربری‌ها در دوره‌های مختلف اشتباهاتی رخ داده باشد که باید اصلاح شود.»
طالبیان در پاسخ به اینکه تعیین کاربری خانه امام جمعه تهران به پذیرایی و فرهنگی درست انجام شده‌است یا خیر؟ اظهار کرد: «باید سوابق بررسی این تعیین کاربری را بررسی کنم و بعد از آن در مورد آن اعلام نظر کنم.»


میراث آریا
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :