1398/01/18 11:10 ق ظ
کد خبر : 420769
درخواست مدیرعامل‌تجارت‌نو برای مدیریت پرداخت خسارت‌های سیل؛
مدیران بیمه مرکزی یک دست عمل کنند
شما و اقتصاد: مدیرعامل بیمه تجارت‌نوبا تاکید براینکه برای گذرازجبران خسارت‌های ناشی از چند سیل اخیر که همچنان نیزادامه دارد ضروری است کلیه بخش های بیمه مرکزی همکاری لازم را با شرکت های بیمه ای داشته باشند، افزود: از زمان وقوع سیلاب، رئیس کل بیمه مرکزی با نگاهی مثبت پیگیراجرای به موقع تعهدات شرکت‌های بیمه‌ای درپرداخت خسارت‌ها است بنابراین شرکت‌های بیمه ای هم انتظاری دو چندان از نهاد ناظر دارند تا نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی خود جدی تر بوده و بدان عمل کند.
به گزارش شما و اقتصاد:  به نقل از روابط عمومی؛ نیما نوراللهی در این رابطه به قرارداد امضا شده ۲۸ اسفند سال ۹۷ میان۱۲ شرکت بیمه‌ای و بیمه‌مرکزی با محوریت بیمه اتکایی مازاد خسارت حوادث فاجعه آمیزاشاره داشته وافزود: با توجه به جاری شدن سیلاب در استان‌های مختلف کشور، نگاه رئیس کل بیمه‌مرکزی به اجرای مفاد این قرارداد مثبت است اما این نگرانی وجود دارد که بخشی از بدنه بیمه‌مرکزی در اجرای قرارداد مذکورهمکاری لازم را نداشته وسنگ اندازی کنند.
وی که درگفتگو با "نوداقتصادی" به اجرای بند بند قرارداد فوق تاکید داشت، افزود: درحالی که برداشت ازرفتاررئیس کل بیمه مرکزی در اجرای قرارداد کاملا مثبت است اما به نظر می رسد برخی از مدیران این مجموعه آنچان که باید و شاید در این شرایط خاص و بحرانی همراهی نکنند.
 مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو، با بیان اینکه سقف رقم قرارداد در ابتدا ۵۰ میلیارد تومان بوده ودرنهایت به رقم ۲۵ میلیارد تومان کاهش یافت، گفت: براین اساس اگر تا سقف ۲۵ میلیاردتومان خسارت فاجعه آمیزرخ دهدهمه شرکت‌ها موظفند تا سقف رقم مذکوررا بپردازند درغیراینصورت به موازات افزایش رقم خسارت، باید با کمک بیمه مرکزی در صندوق ویژه تحریم، منابع مورد نیاز تامین شود.
وی در این راستا تاکید داشت؛ اگر بیمه مرکزی نخواهد دراین قرارداد به تعهدات خود عمل کند شرکت‌های بیمه‌ای هم مجبورخواهندبود تا مرقرارداد رفتارکنند. البته ازآنجا که قرارداد اتکایی با بیمه مرکزی منعقدشده، خیال شرکت‌های بیمه ای در پرداخت خسارت‌ها راحت است.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :