1398/01/21 10:17 ق ظ
کد خبر : 420886
به گفته دکتر محمد حمیدی (مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون):
پیروی از استانداردهای بین المللی رمز موفقیت پتروشیمی کارون
شما و اقتصاد: مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون رمز موفقیت، پیشرفت و پایداری این شرکت را انطباق با استانداردها و اصول بین المللی عنوان می کند.
به گزارش شما و اقتصاد:  دکتر محمد حمیدی در این گفتگو اظهار داشت: معمولاً در هر سازمان و به ویژه در حوزه صنعت، اداره ای بنام برنامه ریزی و توسعه وجود دارد که به مانند مغز در بدن انسان، نقش راهبری و فرماندهی سایر اعضاء بدن را ایفا می کند.
مدیریت برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون از 5 واحد زیرمجموعه به نام های فن آوری اطلاعات، سیستمهای مدیریت، برنامه ریزی استراتژیک، مخابرات، و تحقیق و توسعه تشکیل شده است. در سالهای اخیر بویژه با انتصاب مدیر عامل جدید، اهمیت اداره برنامه ریزی و توسعه در پتروشیمی کارون صد چندان شده و این امر موجبات پیشرفت و پایداری شرکت را فراهم آورده است.
مدیر اداره برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون در ادامه ابراز داشت: بر همین اساس، زیرمجموعه های اداره برنامه ریزی و توسعه این شرکت که متشکل از جوانان با دانش، خلاق، مشتاق رشد و تعالی و دارای انگیزه بالا  می باشند ضمن بکارگیری استانداردهای معتبر بین المللی و بومی سازی آنها در شرکت، فرآیندها را در سازمان به نحوی طرحریزی کرده و بر اجرای آنها نظارت نموده اند که بستر مناسبی برای رشد و تعالی فراهم آید.
 وی افزود: در همین راستا، مجموعه پتروشیمی کارون توانست ظرف 3 سال گذشته با بهره گیری از نخبگان و نیروهای توانمند داخلی بویژه کارشناسان پتروشیمی کارون، ضمن شناسایی عارضه ها و معایب در کلیه بخشها، اقدامات موثری در چابک سازی سازمان انجام دهد و قله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند که از نمونه های بارز آن می توان به پیاده سازی سیستمهای مدیریتی متعدد و متنوع و دریافت جوایز تعالی در سطوح بالا اشاره کرد. بدون تردید دستیابی به این موفقیتها جز با تعهد و درایت مدیران و تلاش مضاعف کلیه کارکنان شرکت میسر نبود.
دکتر محمد حمیدی بیان داشت: از مهمترین ویژگیهای این موفقیت، صرف فعل خواستن توسط کلیه همکاران پتروشیمی کارون بود که نه در شعار بلکه در عمل، این مهم را به سرانجام رسانیده و بر ادامه آن تاکید کرده اند. بی شک بی نیاز کردن بازار داخل به واردات، دستیابی به بازار خاورمیانه و تبدیل شدن به یکی از مهمترین برندهای تولید TDI و MDI در سطح بین الملل از ثمرات این تلاشها بوده است و امیدواریم با پایداری در همین مسیر بتوانیم در آینده نیز شاهد شکوفایی و پیشرفت بیش از پیش در این زمینه ها باشیم. ما معتقدیم مهمترین اصول پایداری، توجه به نیازهای همه ذینفعان و ارتقاء بلوغ سازمانی در همه حوزه ها می باشد و در این راستا اهداف و استراتژیهای خود را بنا نهاده ایم. از دیدگاه مدیران کارون، توسعه پایدار، تامین رضایت مشتریان و افزایش وفاداری ایشان جز از طریق برنامه ریزی، تلاش شبانه روزی و پایش مداوم عملکردها میسر نخواهد بود و از این رو با استقرار استانداردهای بین المللی مدیریتی در حوزه های مختلف و دریافت گواهینامه از مراجع معتبر جهانی، تلاش می کنیم تا خود را به ترازهای بین المللی برسانیم.
 مدیر برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی کارون در خصوص کسب افتخارات و گواهینامه ها گفت: مجموعه پتروشیمی کارون طی 3 سال اخیر موفق به دریافت گواهینامه ISO9001 (مدیریت کیفیت)، ISO-TS29001 (مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی)، ISO14001 (مدیریت محیط زیست)، ISO45001 (مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه¬ای)، OHSAS18001 (مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه¬ای)، ISO17025 (آزمایشگاه آزمون و کالیبراسیون)، ISO10001, ISO10002, ISO10003, ISO10004 (مدیریت ارتباط با مشتریان)، ISO26000 (مسئولیت اجتماعی)، ISO50001 (مدیریت انرژی)، ISO20000 (مدیریت سرویسهای فناوری اطلاعات)، ISO27001 (مدیریت امنیت اطلاعات) گردیده است.
دکتر محمد حمیدی در پایان افزود: پتروشیمی کارون ضمن اعتقاد قلبی به انطباق با استانداردهای بین المللی، رمز موفقیت را در پیروی از این استانداردها و تلاش خستگی ناپذیر در بومی سازی آنها می داند و امیدوار است به عنوان یک شرکت سرآمد، الگویی برای سایر شرکتها باشد.

پتروشیمی کارون
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :