1398/02/16 3:48 ب ظ
کد خبر : 421667
هم‌افزایی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با خیّرين براي تحقق اهداف خيرخواهانه
شما و اقتصاد: از جمله طرح‌های مهمی که بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور کمک به خیرين براي انجام كارهاي خير و انسان دوستانه در نظر گرفته، طرح «همياران مهر» است كه بر اساس آن خيرين و افرادي كه قصد مشاركت در كارهاي خير داشته اما پول كمي در اختيار دارند، مي‌توانند با كمك بانك، اهداف خيرخواهانه را عملياتي سازند.
به گزارش شما و اقتصاد: بنابر اعلام بانک قرض الحسنه مهر ایران، یکی از انتظاراتي که از شبکه بانكي كشور وجود دارد مشاركت در اهداف خيرخواهانه و نيكوكارانه است و چه بسا برخي خيراني در اين مسير گام برداشته‌اند اما نيازمند مشاركت و هم‌افزايي مجموعه‌هايي همچون بانك‌ها هستند.
 
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با درک این نیاز در راستای تحقق اهداف خيران، طرحي کاربردي ارائه کرده است. ساز و كار اين طرح به اين صورت است كه نيكوكاران مبلغ مورد نظر خود براي كمك به افراد نيازمند را به هر اندازه كه باشد نزد بانك گذاشته و بانك از مجموع مبالغي كه خيرين طبق عقد صلح هبه پرداخت كرده‌اند، به افراد نيازمند در مناطق محروم، تسهيلاتي پرداخت مي‌كند. اين تسهيلات مي‌تواند نيازهاي كوچك و بزرگ نيازمندان را برطرف كند. افراد وام گيرنده بايد تسهيلات مورد نظر را در اقساط مشخص به بانك برگردانند. بعد از آن بانك عين همان تسهيلات را در يك چرخه خير ابدي در اختيار نيازمندان ديگر قرار مي‌دهد. البته بر اساس اين طرح براي خيرين اين امكان وجود دارد كه مي‌توانند، موارد مصرف پولشان را در حوزه‌هاي مختلف از درمان گرفته تا بخش‌هاي اجتماعي و … ببينند.
 
گره گشایی از مشکلات زندانیان غیرعمد با طرح همياران مهر
 
یکی از مزیت‌های مهم اين طرح کمک به زندانيان غيرعمد براي پرداخت ديون است که در حال حاضر ۹۵ درصد آنها بدهكار مالي هستند. همچنين اين تسهيلات مي‌تواند در اختيار خانواده‌هاي آنها به منظور اشتغالزايي و درآمدزايي قرار بگيرد تا آنها توان پرداخت دين زنداني را داشته باشند. بر اين اساس تفاهم نامه‌اي نيز بين سازمان زندان‌ها و بانك قرض‌الحسنه مهر ايران امضا شده كه طبق آن زندانيان پس از آزادي از زندان مي‌توانند از تسهيلات اين بانك بهره‌مند شوند.
موارد مصرف دیگرِ تسهیلات خیرخواهانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اشتغال جوانان و زنان سرپرست خانوار، بازسازي و توسعه روستاها و مناطق محروم و بهداشت و درمان است که هدف از پرداخت آن همانطور که در گزارش‌هاي اين بانک نيز آمده، كمك به توسعه مناطق محروم از طريق پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه، كمك به رشد شاخص‌هاي بهداشت، درمان، آموزش و … در سراسر كشور، ارتقاي فرهنگ نوع‌دوستي و قرض‌الحسنه در كشور، فرهنگ سازيِ خير ابدي و در گردش براي نيازمندان كشور و هدفمندسازي كمك‌هاي خيرين به منظور تبديل كمك‌هاي موقت و كوتاه‌مدت به كمك‌هاي دائمي و در گردش است.
 
مزیت استتثنایی تسهیلات طرح «دو در يک» بانک قرض‌الحسنه مهر ايران
 
یکی دیگر از طرح‌های مهمي که بانک قرض‌الحسنه مهر ايران به منظور حمايت از اقشار نيازمند در نظر گرفته، طرح «دو در يک» است كه بر اساس آن فرد مي‌توانند بعد از افتتاح حساب تا ۹۰ درصد مبلغ افتتاح حساب را از بانك تسهيلات بگيرد. اين طرح داراي مزيتي استثنايي براي افراد داراي سرمايه اندك است. به عنوان مثال فردي كه كل دارايي و سرمايه او ۵۰ ميليون تومان است اما قصد دارد با اين مبلغ يك خودرو بخرد، طبعاً نگران است بعد از خريد آن خودرو ديگر هيچ مبلغي براي وي باقي نماند و ترس از بين رفتن و استهلاك سرمايه‌اش را نيز دارد.
این فرد می‌تواند ۵۰ میلیون را نزد بانک گذاشته و در ازاي آن تا ۹۰ درصد اين پول را تسهيلات بگيرد. در اين صورت با همان تسهيلات مي‌تواند خودرو بخرد، بدون آنکه سرمايه وي از دسترسش خارج شده يا دستخوش ريسک شده باشد. اين تسهيلات نياز به ضامن ندارد و ميزان کارمزد آن هم يك درصد تعيين شده است. بعد از پرداخت اقساط تسهيلات فرد يك امتياز ديگر هم دارد و آن اينكه مي‌تواند طبق سياست‌هاي اعتباري بانك قرض‌الحسنه مهر ايران بازهم تسهيلات قرض‌الحسنه دريافت كند كه اگر شخص مفروض با تسهيلات پيش گفته، خودرو خريده باشد مي‌تواند با تسهيلات جديد خودرو خود را تبديل به احسن كند ضمن اينكه ۵۰ ميليون تومان وي نيز همچنان وجود دارد.
 

منبع : ايسنا
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :