1398/02/16 3:57 ب ظ
کد خبر : 421670
رئیس کل سازمان خصوصی سازی:
امیدوارم در سال ۱۳۹۸ اجرای خصوصی‌سازی شدت بیشتری بگیرد
شما و اقتصاد: رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: امیدوارم در سال ۱۳۹۸ هیأت واگذاری وارد سیل واگذاری‌ها شود و اجرای خصوصی‌سازی شدت بیشتری بگیرد.
به گزارش شما و اقتصاد:  پوری حسینی با اشاره به این که وزارت امور اقتصاد و دارایی در سال ۱۳۹۷ جابجایی‌های زیادی را تجربه کرد گفت: پنج ماه اول این سال، آقای دکتر کرباسیان به عنوان وزیر در رأس این وزارت خانه بود. از تیر و مرداد بحث استیضاح ایشان مطرح شد و فضا به آن سمت رفت. بعد از ایشان هم که دو ماه آقای اکرمی به عنوان سرپرست بودند. آقای اکرمی هم از اول بنای وزیر شدن را نداشتند و این شرط را گذاشتند که به عنوان وزیر معرفی نشوند و در این حد حضور داشتند که وزارت خانه را استند بای نگه دارند.
 
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: چهار ماه از سال ۱۳۹۷ را این طور از دست دادیم و کار سنگینی نتوانستیم انجام دهیم. البته تیر و مرداد ماه هیأت واگذاری تشکیل شد ولی فضای خاصی حاکم بود و شرایط چندان پایدار نبود.
 
وی ادامه داد: بعد از آقای اکرمی هم که دکتر دژپسند به عنوان وزیر اقتصاد آمدند، ایشان نسبت به اصل ۴۴ بسیار بسیار مصمم هستند ولی نظرات خاصی دارند. دوست دارند که رویه هیأت واگذاری یک دور بازبینی شود و احیاناً اگر جایی نقص، عیب و خلأ وجود دارد برطرف شود.
 
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در سه جلسه هیأت واگذاری که در سال ۱۳۹۷ برگزار شد بیشتر مایل بودند بر آئین نامه‌های هیأت واگذاری و دستور العمل ها مروری صورت گیرد.
 
وی افزود: عملاً هیأت واگذاری را در طول هفت ماهه پایانی سال ۱۳۹۷ برای اینکه مصوبه قیمت داشته باشیم از دست دادیم و سال ۱۳۹۷ از این حیث یکی از سال‌های کم تحرک سازمان خصوصی سازی بود، چون تا هیأت واگذاری نباشد و مصوبه‌ای تولید نکند عملاً ما هیچ کاره و بیکار هستیم.
 
پوری حسینی گفت: امیدوارم در سال ۱۳۹۸ ابهامات ابتدایی هیأت واگذاری تمام، و هیأت واگذاری وارد سیل واگذاری‌ها شود و اجرای خصوصی‌سازی شدت بیشتری بگیرد، چرا که در ملاقات‌هایی که تیم اقتصادی دولت با مقام معظم رهبری داشته همیشه ایشان بر اجرای سریع و دقیق و اصولی اصل ۴۴ تاکید فرمودند. امیدواریم این کم کاری و تعطیلی موقت هیأت واگذاری را امسال جبران کنیم.
 


منبع : ايسنا
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :