1398/02/17 2:34 ب ظ
کد خبر : 421695
شرکت‌های پتروشیمی بورس را ارتقا میدهند
شما و اقتصاد: ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس: همواره از شرکتهای پتروشیمی در بورس استقبال شده است زیرا این شرکت ها با ریشه و به لحاظ اقتصادی سوداور و ثروتمند هستند واگر در بورس وارد شوند بورس را ارتقا می دهند.
به گزارش شما و اقتصاد:  تمام سعی خود را خواهیم کرد که این شرکت را در پایان خرداد یعنی قبل از برگزاری مجمع وارد بورس کنیم تا سهامداران آن بتوانند سود دریافت کنند.
در هلدینگ خلیج فارس ۷ طرح ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری میرسد که در سال جاری طرح های پالایشگاه بیدبلند ۲، پتروشیمی لردگان و الفین ایلام خواهد بود.
در سال آینده آمونیاک هنگام، پروژه گچساران، پروژه گاز یادآوران (NGL۳۲۰۰ ) و بخشی از پروژه فلرینگ است.
انجام این پروژه سه ساله است و از امسال شروع شده تا سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا می کند  پروژه‌ای است که در طول انجام، هر سال بخشی از فلرها را خاموش می کند.
گازی که قرار است جمع‌آوری شود حدود ۶۰۰ میلیون فوت مکعب یعنی به اندازه دو فاز پارس جنوبی است که این حجم گاز همراه نفت در حال سوختن و از بین رفتن است.
در حال حاضر در سبد هلدینگ خلیج فارس محصول اوره آمونیاک و متانول وجود ندارد. البته اوره و آمونیاک هنگام و متانول آپادانا پروژه های در حال اجرا هستند که بعد از به نتیجه رسیدن این محصولات نیز به سبد محصولی هلدینگ خلیج‌فارس اضافه خواهد شد.
پروژه سنقر یک پروژه پایین دستی است مصرف آب کمی دارد و جز پروژه های کوچک مقیاس است اما در شهرستان سایز مناسبی است.روابط عمومی پتروشیمی خلیج فارس
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :