1398/02/18 12:20 ب ظ
کد خبر : 421723
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو :
اشتغالزایی ۱۵ هزار نفر در بخش کشاورزی پایاب سد کرم آباد
شما و اقتصاد: سرمایه گذاری هایی که در حوزه کشاورزی پایاب سد کرم آباد صورت می گیرد بیش از ۱۵ هزار نفر اشتغالزایی را به همراه دارد.
به گزارش شما و اقتصاد:  غلامرضا سلیمانی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار شما و اقتصاد افزود:سازمان منطقه آزاد ماکو در نظر دارد تا با ایجاد زنجیره محصولات کشاورزی، ارزش افزوده خوبی را نصیب منطقه کند.
وی با اشاره به تفاهم نامه ایجاد مجتمع دامپروری دام سنگین ۵ هزار رأسی و کشت علوفه جهت تامین آن اظهار داشت:‌ برنامه ریزی برای رنجیره تولید در بخش کشاورزی به ثبات و پایداری تولید کمک می‌کند و ارزش افزوده بالاتری را برای سرمایه گذاران  ایجاد می‌کند،
سلیمانی اضافه کرد: سایت های دامپروری برای سرمایه گذاری هلدینگ کشاورزی کمیته امداد جانمایی شده و یک هزار هکتار از اراضی پایاب سد کرم آباد جهت کشت و تامین علوفه مورد نیاز مجتمع دامداری پس از تعیین الگوی کشت در نظر گرفته شده است.
وی افزود: گیاهان داروئی و زعفران در منطقه آزاد ماکو توسط این سرمایه گذار زراعت می‌شود و احداث کشتارگاه صنعتی و بسته بندی گوشت در یکی از سایت‌هایی که منطقه آزاد پیش بینی شده است.
شایان ذکر است  با احداث سد کرم آباد آب مورد نیاز به میزان 112 میلیون و 600 هزار مترمکعب در سال جمع آوری و توسط ایستگاه پمپاژ به زمین های حاشیه رودخانه ارس منتقل می شود و بالغ بر 19 هزار و 250 هکتار از اراضی منطقه در پلدشت و شوط تحت پوشش قرار می گیرد.
این سد بزودی توسط دکتر روحانی رییس جمهور افتتاح می شود.


چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :