1398/02/21 3:52 ب ظ
کد خبر : 421798
منطقه اقتصادی پیام می‌تواند در غرب آسیا بی‌رقیب باشد
شما و اقتصاد: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز از جذب 100 میلیون دلار سرمایه خارجی طی یک سال اخیر در البرز خبر داد و گفت: بیشتر این شرکت‌های خارجی در زمینه تولید دارو فعالیت دارند و در کنار شرکت‌های دارویی ایرانی می‌توانند البرز را به هاب دارویی کشور تبدیل کنند.
به گزارش شما و اقتصاد:   ابوالفضل فلاح در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی که امروز شنبه 21 اردیبهشت در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار کرد: در این منطقه فرصت‌های سرمایه گذاری زیادی وجود دارد که باید از این فرصت‌ها برای تقویت ساختار اقتصادی استان استفاده کنیم.
وی ادامه داد: با ایجاد نمایشگاه بین المللی، پایانه صادراتی و بندر خشک در کنار منطقه ویژه اقتصادی پیام، هاب اقتصادی ویژه‌ای در استان شکل می‌گیرد که در منطقه غرب آسیا بی رقیب خواهد شد.
وی توضیح داد: خوشبختانه زمین پایانه صادراتی مشخص شده و با انجام امور اداری به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
این مسئول ابراز کرد: با راه اندازی نمایشگاه بین المللی هم می‌توان امیدوار بود بخشی از ثقل اقتصادی کشور از تهران به سمت البرز کشانده شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت جذب سرمایه خارجی در سال گذشته گفت: سال گذشته در مجموع 202 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان اتفاق افتاده و با توجه به اینکه در شرایط تحریم به سر می‌بریم رقم قابل توجهی است.
فلاح ابراز کرد: از مجموع این سرمایه گذاری‌ها بیش از 100 میلیون دلار جذب شده و بخش دیگر آن هم در حال جذب است.
وی توضیح داد: بیشتر این شرکت‌های خارجی در زمینه تولید دارو فعالیت دارند و در کنار شرکت‌های دارویی ایرانی می‌توانند البرز را به هاب دارویی کشور تبدیل کنند.
وی در ادامه گفت: در حال حاضر البرز در رتبه 9 کشوری در حوزه تولید ناخالص ملی و رتبه 23 کشور در بخش منابع بانکی قرار دارد.
وی گفت: سال گذشته موفق شدیم 26 هزار میلیارد تومان از طریق منابع بانکی، فاینانس خارجی، سرمایه گذاری مستقیم و ... جذب کنیم که رقم قابل توجهی است.
فلاح ابراز کرد: امید است با این منابع بتوانیم به هدف خود برای ایجاد 45 هزار اشتغال خالص در سال جاری دست یابیم.


منطقه ویژه اقتصادی پیام
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :