1398/02/24 9:13 ق ظ
کد خبر : 421870
مديرعامل پتروشيمی فن‌آوران خبر داد:
تولید بیش از ۹۷۰ هزار تُن متانول در دستور کار سال ۱۳۹۸ است
شما و اقتصاد: شرکت پتروشيمي فن‌آوران به‌عنوان سومين توليد كننده متانول و تنها توليد كننده اسيد استيك در ایران از شرکت‌های مدیریتی تابعه #شستا محسوب می‌شود كه سهم قابل توجهی از تامين نياز صنايع پايين دستي پتروشیمی در داخل و خارج از كشور به عهده دارد.
به گزارش شما و اقتصاد:  محمدجواد بدری مدیرعامل جوان و بومی شرکت پتروشیمی فن‌آوران در راستای سیاست جوانگرایی، بومی گزینی و ارتقاء از درون شرکت در سال‌جاری از طریق آزمون به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شده است.
 
ميزان متانول توليدي اين شركت در سال ۹۶ برابر با ۸۶۸.۲۳۸ تُن بود كه با ۸% افزایش در سال ۱۳۹۷ به ۹۳۷ هزار تُن افزايش يافت. 
 
از مهم‌ترین دلايل اين افزايش توليد، انجام به جا و به هنگام عمليات تعميرات اساسي در ارديبهشت ماه سال ۹۷ بود كه توانست عوايد بسيار مثبتي را در روند افزايش، ثبات و تداوم توليدات نصيب شركت نمايد. به نحوي كه در آبان ماه ۹۷ با انجام این تعمیرات اساسی، ركورد توليد روزانه مجتمع از بدو راه‌اندازي آن به میزان ۳۰۵۲ تُن به ثبت رسید كه اين ركورد شكني، عبور از ظرفيت اسمي روزانه را نيز در پي داشت.
 
محمد جواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران که پیش از این مدیرمجتمع این شرکت بود در گفت‌وگو با شستا رسانه درباره تأثیرات این عملیات عظیم مهندسی، گفت: 
 
تا پيش از انجام اورهال، توليد ماهانه متانول در بازه ۶۹ هزار تا ۷۲ هزار تُن در نوسان و با شيب منفي همراه بود كه پس از اين عمليات، در خرداد ماه ۹۷ شاهد توليد ۷۷ هزار تُن بوده و تا مرداد ۹۷ نیز به ۸۸ هزارتُن تولید دست يافتيم.
 
بدری شكستن ركورد توليد روزانه و ماهانه از بدو راه اندازي، کاهش شاخص انرژی SEC از ۴۲ به ۳۵ و تعویض کاتالیست راکتورهای سنتز واحد متانول به روش مكانيزه با کاتالیست نسل جدید كه براي اولين بار در ايران صورت گرفته را از مهم‌ترین دستاوردها و اقدامات بهينه‌سازی در جهت افزايش ظرفيت تولید در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: 
 
تعويض كاتاليست‌های ريفرمر با همكاری شركت‌های آلمانی و ایتالیایی، ترميم و اصلاح ريفركتوری ديواره ريفرمر و انجام اورهال کمپرسور سنتز برای اولین بار از ابتدای راه اندازی تا کنون و تعویض پکینگ‌های کولینگ از دیگر اقداماتی بود که در این زمینه صورت گرفت.
 
وی با بیان اینکه براي سال ۱۳۹۸ عمده تمركز ما در پتروشیمی فن‌آوران به ظرفيت رساندن واحد اسيد استيك از طريق جايگزيني راكتور واحد اسيد با راكتور فرسوده فعلي است، گفت: 
 
اقدامات مهمی نظير افزايش دور ID Fan هاي واحد متانول، اصلاح و تعويض مبدل‌ها، واحد منواكسيدكربن، اصلاح پرليت و امکان سنجی پروژه نصب كمپرسور هيدروژن جهت تزريق هيدروژن مازاد واحد CO به متانول نیز جزو مهم ترین برنامه‌های سال ۹۸ پتروشیمی فن‌آوران خواهد بود.
 
مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران، تصریح کرد:
 
مجموع توليدات اين شركت در سال ۹۶ یک میلیون و ۱۰۴ هزار تُن بود كه ۹۹۱ هزار تُن از اين توليدات به فروش رسيده و در سال ۱۳۹۷ از مجموع یک میلیون و ۱۸۷ هزار تُن توليد شركت یک میلیون و ۱۰۶ هزار تُن آن به بازارهای هدف داخلي و مقاصد خارجي نظير چين و هند راه يافته است.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :