1398/02/25 9:31 ق ظ
کد خبر : 421934
تسریع در احداث آزاد راه بازرگان - مرند
شما و اقتصاد: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با معاون ساخت و توسعه آزاد راههای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و‌ نقل وزارت راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداث آزاد راه بازرگان - مرند دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش شما و اقتصاد:  غلامرضا سلیمانی در این دیدار با اشاره به اهمیت اجرای سریع این پروژه گفت: عملیات اجرایی قطعه سوم این پروژه به طول ۷۰ کیلومتر از بازرگان تا گیت ورودی منطقه آزاد ماکو توسط بخش خصوصی آغاز شده و تسریع در صدور مجوزهای لازم و رفع برخی مشکلات  توسط وزارت راه و شهرسازی ضروری است.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است افزود: ۶۵ درصد اعتبارات توسط بخش خصوصی و ۳۵ درصد آن توسط دولت اجرا می شود.
سلیمانی احداث این آزاد راه را گره گشای مشکلات ترانزیتی و اتصال اروپا به آزاد راه تبریز - تهران  بر شمرد و گفت: پیش بینی میشود با احداث این آزاد راه، ترانزیت بین المللی روزانه به سه هزار کامیون در روز افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با شناخت درست مساله، اکنون اهتمام جدی برای تکمیل این آزادراه دارد و از سوی رئیس جمهوری به عنوان عالی ترین مقام دولت به زودی کلنگ زنی می شود.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :