١٣٩٨/٠٣/٠١ ٩:٠٣ ب ظ
کد خبر : ٤٤٢١٦٤
تحقق ۳۴۰ میلیارد ریال سود از سوی بانک گردشگری
شما و اقتصاد: نگاهی به صورت‌های مالی سال ۹۷ بانک گردشگری نشان می‌دهد که این بانک در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ موفق شده مبلغ ۳۴۰ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال سود خالص محقق کند.
به گزارش شما و اقتصاد:   به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری، این بانک در طول سال مالی ۹۷ مبلغ ۳۷ هزار و ۳۴۳ میلیارد ریال سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی در حساب‌های خود ثبت کرده که در مقایسه با سال مالی ماقبل با رشد ۳۶۸ درصدی مواجه شده و این حکایت از عملکرد مطلوب بانک در سال مالی ۹۷ دارد.
 
ضمن اینکه در سال مالی ۹۷ بانک به ازای هر سهم سود ۵۷ ریالی محقق کرده و جمع درآمد‌های مشاع بانک با افزایش ۲۶۰ درصدی به مبلغ ۳۸ هزار و ۵۱۹ میلیاردریال رسیده است.
 
همچنین بانک گردشگری از سال گذشته برنامه افزایش سرمایه خود را دنبال می‌کند و بنابر تصمیماتی که در این بانک گرفته شده، قرار است سرمایه بانک از ۶ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۱۵ هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران و به منظور اصلاح اجرای اقدامات اصلاحی افزایش یابد.
 
نگاهی به ترازنامه بانک نشان می‌دهد که دارایی‌های نقد در سال مالی ۹۷ با افزایش ۲۷۰ درصدی همراه شده و به مبلغ ۱۷ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال رسیده است. ضمن اینکه بانک اعلام کرده که هیچگونه بدهی به بانک مرکزی نداشته و بدهی‌های خود به سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری دیگر را ۴ درصد کاهش داده است؛ بنابراین گزارش بانک گردشگری درسال مالی ۹۷ مبلغ ۳۲ هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال به عنوان درآمد‌های غیر مشاع در حساب‌های خود ثبت کرده که ۷۳۹ درصد نسبت به سال مالی ۹۶ رشد داشته است.
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :