1398/03/12 11:42 ق ظ
کد خبر : 452420
مراسم معارفه جمشید ملارحمان مدیرعامل گل گهر رسما آغاز شد
نقش ویژه گل گهر در کاهش بیکاری منطقه ستودنی است
شما و اقتصاد: آیین برگزاری معارفه مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی گل گهر با حضور استاندار کرمان، معاون عمرانی استاندار و مدیران ارشد کشوری واستانی برگزار شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  در این مراسم سخنرانان دعوت شده به نکات مهمی اشاره کردند:
سخنراني مهندس عتيقي، معاون مديرعامل گل گهر:
از مديران ايميدرو براي انتخاب ملارحمان به عنوان مديرعامل مجموعه تشكر ميكنيم چراكه ايشان آشنايي كامل با مجموعه گل گهر دارد
ايشان ملارحمان را خطاب قرار داد و گفت: ما هم قسم شديم تا در راستاي اهداف مجموعه در كنار شما تمام تلاش خود را در مجموعه به كار ببنديم.
محمودآبادي، فرماندار شهر سيرجان در مراسم معارفه مديرعامل گل گهر:
بايد وزارت صمت نسبت به سيرجان و گل گهر توجه ويژه داشته باشد
تغيير مديريت سازنده است چراكه مديران بايد روزي پرچم را پس از تلاش در راستاي اهداف به دست مدير بعدي بدهند
بهتر بود مهندس تقي زاده در اين مراسم حضور داشت تا از او تقدير ويژه بابت موفقيتهايش در گل گهر شود و از دور، دست ايشان را ميفشاريم
ملارحمان كارنامه درخشان دارد و مي تواند اين چرخه كه در گل گهر در حركت است را با سرعتي بيشتر به حركت در آورد
به جناب ملارحمان براي پذيرش اين مسئوليت خطير تبريك مي گوييم و ميدانيم مي توانيد در سال رونق توليد سبب موفقيتهاي بيشتر در اين راستا شويد
حسن پور، نماينده مردم سيرجان در مجلس در مراسم معارفه مديرعامل گل گهر:
نقش مردم سيرجان در كنار گل گهر كم رنگ ديده مي شود درحاليكه در تمامي فاكتورها مردم سيرجان در راستاي اهداف كشور حركت كرده است، اگر امروز گل گهر زبانزد خاص و عام است به همت مردم سيرجان هم بوده است.
مهندس تقي زاده در بحث مسئوليت هاي اجتماعي بسيار درست عمل كرده است و از ايشان تشكر ويژه اي داريم
تغييرات طبيعي است و دوستان نبايد حاشيه ساز شوند، اين موضوع بخشي از مديريت است
براي مردان بزرگ بن بست وجود ندارد يا راهي مي يابند يا راهي مي سازند و با كمك جناب ملارحمان تحريمها را دور ميزنيم و گل گهر از تحريم آسيب نخواهد ديد
نصيريان، معاونت سياسي امنيتي سيرجان در مراسم معارفه مديرعامل گل گهر:
در شرايط فعلي بايد به موضوع توليد بيش از پيش توجه شود
مهندس ملارحمان از افرادي است كه مي تواند خود را با شرايط هماهنگ كند، اهل مشورت است. مهندس ملارحمان سابقه درخشان در كارنامه مديريتي دارد .
كرمان با توجه به ظرفيتي كه دارد بايد در شاخص ها بالاتر قرار گيرد
امنيت پايدار در استان به توليد وابسته است چراكه توليد اشتغال و رفاه و در نهايت امنيت را ايجاد ميكند به همين خاطر از مطالبات ما توجه ويژه به توليد است
تشكر ويژه از اقاي مهندس تقي زاده دارم و ايشان در هر جايگاهي موفق خواهد عمل كرد
داريوش اسماعيلي رئيس سازمان نظام مهندسي در مراسم معارفه مديرعامل گل گهر:
جلسه اي براي تقدير از مدير سابق گل گهر انجام شد، ايشان قدمهاي بسيار مثبتي براي مردم سيرجان برداشته اند
نقشه راه توسعه گل گهر را جلالي مآب فراهم كردند و مهندس تقي زاده با تجربه و درايتي كه داشتند اين طرحهاي توسعه را پيش بردند و مهندس ملارحمان با كارنامه درخشان و توانمندي بسياري كه دارد به اين سرعت خواهد افزود
جناب ملارحمان فردي پاك دست و صادق است و اين موضوع نويدي براي مجموعه گل گهر است
اوج موفقيت گل گهر در ده سال اخير بوده كه كمك حسن پور، نماينده مردم سيرجان در مجلس در آن تاثير بسزايي داشته است چراكه ايشان به شدت مدافع حقوق معدن در مجلس هستند
 رحماني وزير صمت توجه ويژه اي به معدن و همين طور گل گهر در سيرجان دارند، ايشان به اين موضوع اشاره كردند اميدواريم تهيه نقشه راه معدن در اين قسمت قوت بگيرد
براي تنظيم نقشه راه معدن فعالان تاثيرگذاري حضور داشتند كه تنظيم و تصويب شد و در اين راستا جناب اقاي رحماني هم اجراي نقشه راه معدن را در برنامه كار خود اعلام كرده اند و اميدواريم با اين نگاه معدن را جايگزين نفت كنيم.
٣ ميليارد تن ذخيره شناسايي شده سنگ آهن در كشور داريم ، طبق محاسبات ما تنها به ميزان ١٣ سال سنگ آهن مورد نياز كشور را داريم و اين  موضوع اهميت اكتشاف را  پررنگ تر ميكند كه توقع داريم گل گهر در اين مسير قدم بردارد و مطمئنيم گل گهر توان اين همكاري را دارد.
نگاه به گل گهر ملی باشد
در نقشه راه توسعه گل گهر مهندس جلالی مآب نقش ارزنده ای داشتند و مهندس نقی زاده فازهای توسعه ای را به خوبی به پیش بردند و قطعا مهندس ملارحمان به سرعت پیشرفت طرح های توسعه خواهند افزود.
تمامی طرح های گل گهر بعد از تهیه به تایید مهندس ملارحمان رسیده و اجرا شده است لذا ایشان با مجموعه گل گهر بیگانه نیستند.
اوج فعالیت های مجموعه گل گهر طی 10 تا 12 سال گذشته بوده است.
وزیر صمت اعتقاد ویژه ای به بخش معدن برای توسعه و رشد اقتصادی دارند.
آنچه که در بخش معدن کشور در حال انجام است و در سایر بخش ها وجود ندارد و امیدواریم در بخش های دیگر نیز اتفاق بیافتد تدوین و ابلاغ نقشه راه معدن است.
بدین منظور دبیرخانه تعامل دولت و مجلس تشکیل شد و با صرف یک هزار نفر ساعت زمان نقشه راه تدوین و سپس ابلاغ شد.
کار گروه اجرای این نقشه راه ایجاد شده و سروسامان خوبی را به بخش معدن و صنایع معدنی خواهیم داد.
در نقشه راه معدن به چند مورد تاکید شده یکی از آنها اکتشاف و توسعه آن است. چراکه درصورت عدم توجه به آن شاهد تعطیلی صنایع فولادی به جهت نبود مواد معدنی خواهیم بود. لذا شرکت هایی بزرگی نظیر گل گهر با تشکیل کنسرسیوم هایی باید به سمت اکتشاف گام بردارند.
ظرفیت استخراج نیز باید به دو برابر افزایش یابد و این دومین موضوع مهم در نقشه راه است که گل گهر می تواند در سطح ملی کارهای خوبی در این زمینه انجام دهد.
شرکت بزرگی همچون گل گهر باید در زمینه زیرساخت ها نقش ویژه ای داشته باشند و این توقع ما از این مجموعه عظیم معدنی است.
گل گهر به عنوان یک مجموعه ملی دیده شود.
در نقشه راه معدن 10 عنصر تعیین شد که یکی از آنها سنگ آهن است و پیشنهاد دادیم در هر عنصر یکی از دانشگاه ها حضور یابند که دانشگاه کرمان یکی از آنهاست و به نظرم گل گهر در بحث پژوهش فعال تر گردد.
طرح های توسعه ای تعریف شده با قوت و قدرت بیش تر به پیش برود و ما نیز هم در مجلس و قانون گذاری حمایت های لازم را در این زمینه خواهیم داشت.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :