1398/03/21 4:06 ب ظ
کد خبر : 452649
بازديد از ژنراتورهاي برق اضطراري ادارات استان مركزي
شما و اقتصاد: مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان مركزي ازبازديد ژنراتورهاي برق اضطراري در ادارات استان خبر داد.
به گزارش شما و اقتصاد: به نقل از روابط عمومي توزيع مركزي، مهندس محمد اله داد بابيان اينكه اين طرح جهت آمادگي  به مدار در آوردن مولدها در زمان هاي تعيين شده  انجام مي شود و شركت توزيع برق موظف به نظارت و ارائه گزارش به استانداري است.
 
وي به موضوع لزوم همكاري ادارات و دستگاه هاي اجرايي در حذف و كاهش سيستم سرمايشي وبه مدار آمدن ژنراتور هاي برق اضطراري در ساعت پيك مصرف اشاره كرد و گفت: اگر در زمان پيك مصرف از ظرفيت ژنراتورهاي برق اضطراري استان استفاده شود، كمبود انرژي در ساعات پيك در تابستان به طور قابل ملاحظه اي جبران خواهد شد.
 
مهندس اله داد ادامه داد: با توجه به اينكه صنعت برق محور و زيربناي ديگر خدمات است بايد واحدهاي تجاري و صنعتي نيز نسبت به ايجاد و استقرار برق اضطراري پيش بيني هاي لازم را داشته باشند.
 
وي افزود: با توجه به روند افزايشي دما و به طبع آن افزايش مصرف برق، شاهد رشد بار در شبكه هستيم برهمين اساس دراين شرايط به منظور تامين برق پايدار،بيش از هر زمان ديگري نيازمند مديريت مصرف برق هستيم.
 
مهندس اله داد با بيان اينكه 30درصد مصرف برق كشور در تابستان مربوط به استفاده از سيستم هاي سرمايشي است، اظهار كرد: با اعمال راهكارهاي ساده همچون استفاده از دور كند كولر آبي در ساعات اوج مصرف، تنظيم دماي كولر گازي روي 25 درجه و يا قرار دادن سايبان روي كولر آبي، 20 درصد از مصرف برق در بخش سرمايشي كاسته مي شود.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :