1398/03/22 11:30 ق ظ
کد خبر : 452680
امضای دومین تفاهم نامه میانNPC و ایمیدرو برای توسعه منطقه ویژه انرژی پارسیان
شما و اقتصاد: بهزاد محمدی معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی و خدادادغریب پوررئیس هیئت عامل ایمیدرو(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان امروز دوشنبه (۲۰ خرداد ماه) به منظور ساماندهی و تسریع در عملیات اجرایی طرح های پتروشیمیایی و پترو پالایشگاهی در منطقه ویژه انرژی بر پارسیان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش شما و اقتصاد:  بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره توسعه منطقه انرژی بر پارسیان گفت:
 ۱۴ طرح پتروشیمی در این منطقه پیش بینی شده است که با بهره برداری از آنها ۱۵ میلیون تن به ظرفیت فروش کشور اضافه خواهد شد و حدود ۲۰ میلیارد دلار حجم سرمایه گذاری خواهد بود.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که ۵۵ مجتمع تولیدی پتروشیمی در کشور در حال تولید هستند گفت:
از این تعداد ۱۶ مجتمع در فازهای ۱ و ۲ منطقه عسلویه در حال فعالیت هستند و با توجه به مزیت خوراک در دسترس ۳۰ طرح در فاز۲ عسلویه، کنگان و دیر تعریف شده اند که از این ۳۰ طرح ۱۷ طرح در حال اجرا هستند و ۱۳ طرح نیز در حال تامین مالی و نیز تهیه دانش فنی هستند.
خداداد غریب پور پوررئیس هیئت عامل ایمیدرو(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) نیز در آیین امضای تفاهم نامه گفت:
عملیات اجرایی این منطقه در سال ۹۴ شروع شد و و ۹۸۰۰ هکتار برای توسعه در نظر گرفته شده است که بیش از ۲ هزار هکتار برای توسعه صنعت پتروشیمی در نظر گرفته شده است.
فریدون همتی استاندار استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت:
روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب ظرفیت انتقال گاز را دارا است و در صورت اعلام درخواست از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و ایمیدرو این نیاز به خوراک قابل توسعه است.

ایمیدرو
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :