1398/04/02 1:27 ب ظ
کد خبر : 452927
معرفی سمن های مردم نهاد فعال منطقه آزاد ماکو در دومین جشنواره آیین، سنن و بازی های محلی آذربایجان شرقی
شما و اقتصاد: توانمندی ها و اقدامات سمن ها و گروه های مردم نهاد از جمله توانمندی های بانوان،‌ درختکاران جوان، قالابوم و شب یلداری ملکو در دومین جشنواره آئین و سنن و بازی های محلی روستای دیبکلو از توابع بخش خواجه شهرستان هریس استان آذربایجان شرقی معرفی شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  تعداد ۶۰ نفر از فعالین اجتماعی منطقه آزاد ماکو با حضور در این جشنواره با هدف کمک به اقتصاد روستاهای زلزله زده  و ایجاد روحیه و امید به زندگی برای روستائیان به معرفی آیین های سنتی و ظرفیت های منطقه آزاد ماکو پرداختند.
معرفی محصولات،‌ صنایع دستی و غذاهای سنتی در راستای کمک به اقتصاد روستاها و در راستای توسعه پایدار از دیگر اهداف این جشنواره بود.
همچنین ارتباط با سمن ها و تشکل های شهر های همجوار برای رونق صنعت گردشگری و بومگردی و زمینه سازی خواهرخواندگی شهرها به منظور ارتباط مسئولین و ارگان های آموزش و انتقال دانش از جمله دلایل برگزاری این جشنواره بود.
شایان ذکر است: دومین جشنواره آیین های بومی و محلی شامگاه دیروز جمعه در روستای دیبکلوی شهرستان هریس برگزار شد تا توانمندی ها و ظرفیت های روستایی استان و به خصوص روستای دیبکلو به خوبی نمایان شود.
 در این جشنواره برنامه های متعددی از جمله بازی های بومی و محلی، تئاتر فولکلوریک، موسیقی سنتی و غذاهای محلی برای معرفی فرهنگ روستاو عشایر در نظر گرفته شده بود.
همچنین طی این جشنواره جوانان برتر و فعال در حوزه روستایی و عشایر معرفی شده و از آنان تجلیل شد.


چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :