1398/04/04 1:22 ب ظ
کد خبر : 453031
مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی:
اتباع خارجی شاغل در کشور تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند
شما و اقتصاد: دکتر احمدرضا خراعی مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در سفر به استان کرمان و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان بیان کرد : تمامی اتباع خارجی در هرجای کشور که مشغول به کار هستند در راستای قوانین ومقررات بین المللی و همچنین مسائل حقوق بشری باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.
به گزارش شما و اقتصاد: به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر خزاعی با بیان اینکه اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۴ و با هدف ارایه خدمات بیمه ای به اتباع  ایجاد شده است، افزود :۳/۵میلیون نفر اتباع خارجی در کشور حضور دارند که ۹۴ هزار نفر از آنان در کل کشور بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند که از این تعداد ۹۰ درصد تبعه افغانستانی هستند .
 
وی با بیا ن اینکه مناطق آزاد اقتصادی بدلیل شرایط ویژه دارای معافیتهایی است، گفت: طبق مصوبه سال ۷۳ این مناطق مکلفند نسبت به تاسیس صندوق هایی جهت خدمات بیمه ای به شاغلین خارجی این مناطق اقدام کنند که بر اساس تبصره ای که در سال ۷۴ اضافه شد سازمان تامین اجتماعی نیز می تواند در مناطق ویژه خدمات ارائه دهد.
 
دکتر خزاعی در ادامه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به همراه حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان و هیات همراه از شرکت بین المللی تاپ اکو خاورمیانه بازدید کرد و در جلسه مشترک در محل این شرکت  افزود: سازمان تامین اجتماعی لنگرگاه امنیت کشور است و طبق ماده ۵ قانون تامین اجتماعی اتباع خارجی که در داخل کشور اشتغال قانونی دارند مشمول تامین اجتماعی هستند.
 
لازم به ذکر است درشرکت بین المللی تاپ اکو خاورمیانه 80 نفر نیروی متخصص از کشور چین حضور دارند که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :