1398/04/11 10:57 ق ظ
کد خبر : 463091
وزیر اقتصاد تاکید کرد:
پیاده سازی بانکداری دیجيتال، گامي مهم در راستاي تحقق اقتصاد هوشمند
شما و اقتصاد: وزیر امور اقتصادی و دارایی حرکت به سمت بانکداري ديجيتال و ارائه خدمات با کيفيت، ارزان، سريع و متنوع به مردم را گامي مهم در راستاي تحقق اقتصاد هوشمند خواند.
به گزارش شما و اقتصاد: به نقل از شادا، دکتر فرهاد دژپسند، با بيان اين مطلب اظهارداشت: وزارت اقتصاد با تدوين و ارسال مستندات بانکداري ديجيتال از بانك ها خواسته است تا نقشه راه اين نوع بانكداري را تنظيم و در مجامع عمومي خود ارائه نمايند.
وی هدف نهایی بانکداری ديجيتال را، اصلاح استراتژي ها و مدل کسب و کار، اصلاح و بهبود فرآيند ها و بکار گيري تكنولوژي‌هاي نوين و «فين تك» ها براي ارايه خدمات با كيفيت، ارزان، سريع و متنوع به مردم خواند.


عزم جدی وزارت اقتصاد در واگذاری اموال مازاد بانکها
وزیر امور اقتصادی و دارایی از عزم جدي اين وزارتخانه در واگذاري اموال و املاک مازاد شرکتها و بنگاههاي اقتصادي غيرمرتبط با فعاليت هاي بانکي در بانکها خبر داد.
دکتر فرهاد دژپسند اظهارداشت: با توجه به ابلاغ مصوبه مجمع عمومی بانکها در خصوص تنوع روشهای واگذاری و تسهیل فروش املاک و اموال مازاد و شرکتها و بنگاهها، برنامه فروش و واگذاري از بانكها اخذ شد.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: تا پایان سال ۱۳۹۸، باید ۴۵۰ هزار ميليارد ريال از اموال و املاک مازاد بانکها واگذار شود.
دژپسند خاطرنشان کرد: روشهای جدید شامل فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک و نيز واگداري مديريت و استفاده از صندوق قابل معامله (ETF) در بورس است.
 
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :