1398/04/12 2:38 ب ظ
کد خبر : 463151
معاون وزیر راه و شهرسازی:
مصوبه «برج باغ» تا هفته آینده به شهرداری تهران ابلاغ می شود/نابودی 128 هکتار از باغات تهران
شما و اقتصاد: معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی ایران از ابلاغ مصوبه برج-باغ به شهرداری تهران تا هفته آینده خبر داد.
به گزارش شما و اقتصاد: فرزانه صادق مالواجرد معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی ایران در حاشیه نخستین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مصوبه برج باغ ها اظهار کرد: در سال ۹۳ شورای عالی شهرسازی به جهت بررسی طرح تفصیلی و مغایرت های موجود میان طرح تفصیلی و طرح جامع شهر تهران، دستور بازنگری مصوبه برج باغ ها را صادر کرد.
وی با بیان اینکه از سال ۹۳ هیچ اتفاقی برای بازنگری در این موضوع رخ نداد، اضافه کرد: اما از سوی شورای جدید این بازنگری انجام و قرار شد این مصوبه به شورای عالی بیاید تا تصویب شود.
معاون وزیر راه با بیان اینکه اواخر اسفندماه سال گذشته که مصوبه به دست ما رسید به کمیسیون‌های تخصصی رفت و در کمیته فنی این پیشنهاد بازنگری مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: دوشنبه هفته گذشته در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری این موضوع مطرح شد و این بازنگری به اتفاق آرا به تصویب رسید.
صادق مالواجرد با بیان اینکه هم‌اکنون در حال انجام مراحل اداری ابلاغ این مصوبه هستیم و احتمالا ظرف هفته آینده به شهرداری تهران ابلاغ خواهد شد، گفت: ۱۲۸ هکتار از باغات از بین رفته در حالی که اینها میراث شهر تهران بوده است و نمی‌توان نسبت به باقی مانده باغات بی تفاوت بود. در مصوبه جدید ضریب اشغال تنها ۱۵ درصد از مساحت باغ است و نظارت دقیقی بر اجرای این مصوبه اعمال خواهد شد.


شهرنوشت
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :