1398/04/15 10:30 ق ظ
کد خبر : 463201
استاندار خراسان شمالی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی را تبریک گفت
شما و اقتصاد: استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی، ثبت جنگل‌های هیرکانی را به‌عنوان دومین اثر طبیعی و بیست‌و‌چهارمین اثر جهانی کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو را به تمام هموطنان و مردم استان تبریک گفت.
به گزارش شما و اقتصاد:  به نقل از روابط‌عمومی استانداری خراسان شمالی، متن کامل پیام محمدعلی شجاعی به شرح ذیل است:
«ثبت جنگل‌های هیرکانی به‌نام ایران در فهرست جهانی یونسکو در جریان چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته ثبت جهانی به‌میزبانی باکو را به تمامی هموطنان، فعالان میراث فرهنگی و مردم خراسان شمالی، سرزمین گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها تبریک عرض می‌نمایم.
ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی که بازمانده دوران سوم زمین‌شناسی و عصر یخبندان و غنی از نظر گونه‌های بومی و باستانی، پوشش گیاهی و تنوع زیستی با نادرترین گونه‌های جنگلی است، می تواند نام خراسان شمالی را که از این موهبت الهی برخوردار است، در تبدیل شدن به مقصد گردشگری که در مسیر مشهدالرضا به‌سمت شمال ایران قرار دارد را پُرآوازه‌تر کند.
امید است این مهم، سبب توجه بیش از پیش مردم و حفاظت از جنگل های هیرکانی شود و با برنامه ریزی بیشتر نسبت به حفاظت مطلوب از این میراث جهانی، زمینه‌های بهره‌مندی مردم از گنجینه‌های طبیعی را فراهم آوریم.
این رویداد افتخارآمیز، بدون شک موفقیت بزرگی برای جمهوری اسلامی و استان‌هایی است که این جنگل های ارزشمند در آن گسترده شده؛ در این راه از دکتر مونسان رئیس فرهیخته سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، سازمان‌های مردم‌نهاد، جوامع محلی و تمامی دلسوزانی که در جهت به ثمر رسیدن این افتخار ملی مشارکت داشته‌اند، صمیمانه قدردانی می‌نمایم.»


میراث آریا
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :