١٣٩٨/٠٤/٢٣ ١٢:٤١ ب ظ
کد خبر : ٤٦٣٥٠٨
ميانگين خاموشي برق در يزد 13 برابر از ميانگين كشوري
شما و اقتصاد: مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد گفت: ميانگين خاموشي برق در يزد 13 برابر از ميانگين كشوري پايين تر است و يزد كمترين خاموشي در كشور را دارد.
به گزارش شما و اقتصاد:  به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد، آرش نواب در نشست خبري با اشاره به اينكه 53 درصد مصرف برق استان يزد در حوزه صنعت است اظهار داشت: اين موضوع نشان دهنده اين است كه انرژي در استان يزد عمدتاً تبديل به صنعت مي شود و از نظر وزارت نيرو يزد يك استان صنعتي است.
وي خاطرنشان كرد: ميزان خاموشي برق در استان يزد به ازاي هر مشترك در سال معادل 68 دقيقه است كه اين ميزان در ميانگين كشوري 880 دقيقه ثبت شده و يزد رتبه نخست كشور را به خود اختصاص داده است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد خاطرنشان كرد: درصد تلفات شبكه برق استان يزد هم شش و يك دهم درصد بوده كه ميانگين كشوري آن هم 10 و سه دهم درصد است و يزد در اين حوزه هم رتبه نخست كشور را دارد.
نواب عنوان كرد: درصد مشتركان صنعتي در استان يزد 54 درصد و در كشور 33 و چهار درصد است و در اين زمينه هم در كشور اول است.
وي خاطرنشان كرد: رصد وضعيت و كنترل بار مشتركان طرف قرارداد با شركت در طرح هاي ذخيره عملياتي، رصد و كنترل بار مشتركان صنعتي استان و تعيين ميزان همكاري آنها در كاهش لحظه اي بار شركت توزيع، كنترل بار فيدر هاي كشاورزي با استفاده از تجهيزات اتوماسيون شده و ارائه برنامه زمان بندي روزانه مديريت بار و اطلاع رساني به مشتركين حساس صنعتي به صورت تماس تلفاني و ارسال پيامك را از جمله اقدامات در حال انجام جهت مديريت بار شبكه توزيع برق استان يزد عنوا ن كرد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد با بيان اينكه مجموع مگاوات مصرفي كل صنايع استان يزد 315 مگاوات است اظهار داشت: طبق آنچه انتظار مي رود، بايد بين ساعت هاي 10 تا 16 بتوانيم 60 درصد از مصرف را كاهش دهيم و توقع كنترل 189 مگاوات آن وجود دارد.
نواب در ارتباط با فرآيند مديريت و كنترل بار صنايع استان در تابستان امسال گفت: اعلام كاهش بار به صنايع و كارخانه جات به صورت روزانه توسط امورها و نواحي و كنترل و رصد بار فيدرهاي مربوط به صنايع مورد نظر به صورت لحظه اي توسط مركز كنترل از نختسين اقداماتي است كه در اين حوزه انجام مي شود.
وي بيان كرد: اطلاع رساني به امور جهت پيگيري مجدد كاهش بار به صنعت مورد نظر و همچنين رصد مجدد بار و اتخاذ تصميمات مديريتي در صورت عدم همكاري كارخانه مورد نظر توسط مركز كنترل هم از ديگر اقداماتي است كه در اين حوزه انجام مي شود تا بتوان مديريت كامل را برطرف كرد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد از كنترل بار فيدرهاي كشاورزي با استفاده از تجهيزات اتوماسيون خبر داد و عنوان كرد: عقد تفاهم نامه با پژوهشگاه نيرو در خصوص تعويض، ارتقا و بهينه سازي موتورهاي با راندمان بالا در كولرهاي آبي از جمله اقدامات ديگري است كه در راستاي كاهش مصرف برق در استان انجام شده است.
نواب به هفته مديريت مصرف برق اشاره كرد و با بيان اينكه اين هفته از امروز 22 تير آغاز و تا جمعه28 تيرماه ادامه دارد گفت: نشست اصحاب رسانه، برگزاري جلسه با مديران ارشد خانه اصناف و تبادل تفاهم نامه همكاري و برگزاري كنفرانس تجارب برتر مديريت مصرف برق از جمله اقداماتي است كه براي اين هفته در نظر گرفته شده است.
وي استفاده از نور طبيعي در طي روز و خاموش كردن لامپ هاي اضافه، تنظيم درجه كولرهاي گازي بر روي دماي 24 درجه، نصب سايبان و استفاده از دور كند كولر هاي آبي كه كاهش 50 درصدي برق مصرفي را به دنبال دارد، جابجايي زمان استفاده از وسايل پر مصرف برقي مثل اتو، ماشين لباسشويي و جاروبرقي به ساعات غير از اوج مصرف و روزهاي تعطيل و استفاده از لامپ هاي كم مصرف و ال اي دي را از جمله راهكارهاي ساده مديريت مصرف برق دانست كه توسط همه بخش هاي جامعه امكان پذير است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان يزد در ارتباط با ساعات اوج مصرف گفت: در تابستان دو پيك ظهر و شب را داريم كه پيك ظهر از ساعت 12 تا ساعت 16 و ساعت 20 الي 24 هم پيك شب است.
نواب به حذف قبوض كاغذي اشاره كرد و گفت: از اول مرداد ماه در شهرستان هاي ابركوه، بافق، خاتم و بهاباد و همچنين از ابتداي مهر ماه در كل استان يزد قبوض كاغذي حذف مي شوند تا در ميزان كاغذ مصرفي در استان صرفه جويي قابل توجهي انجام شود.
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :