١٣٩٨/٠٤/٢٤ ١٢:٥٣ ب ظ
کد خبر : ٤٦٣٥٧٩
سرپرست اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در برنامه تلویزیونی شبکه سلامت:
ارائه خدمات درمانی بر بستر الکترونیک فراهم است
شما و اقتصاد: سرپرست اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی به بیمه شدگان بر بستر الکترونیک فراهم است.
به گزارش شما و اقتصاد:  به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد توانایی در گفتگوی تلفنی با برنامه "همین امروز" شبکه تلویزیونی سلامت که به مناسبت هفته تامین اجتماعی انجام شد، به تبیین عملکرد بخش درمان پرداخت و اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی از دو طریق مستقیم و غیر مستقیم به بیمه شدگان خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه می کند.
وی افزود: درمان مستقیم شیوه ای از درمان بیمه شدگان تأمین اجتماعی است که در آن بیمه شده ای که دارای دفترچه درمانی معتبر  است به یکی از بیمارستانها و یا مراکز بهداشتی درمانی متعلق به این سازمان که قریب به 70 بیمارستان است، مراجعه و خدمات درمانی و پزشکی مورد نیاز را به صورت رایگان دریافت می کند.
وی افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی از حوزه درمان مستقیم سازمان استقبال زیادی می کنند از اینرو که این مراکز را متعلق به خود می دانند و هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی کنند.
دکتر توانایی اظهار داشت: درمان غیرمستقیم نیز شیوه ای است که در آن بیمه شده تأمین اجتماعی از خدمات درمانی بیمارستان ها و مراکز طرف قرارداد وغیرطرف قرارداد در بخش دولتی و خصوصی استفاده می کند.
وی ادامه داد: چنانچه بیمه شده به مراکز درمانی طرف قرارداد تأمین اجتماعی مراجعه کند، تنها فرانشیز هزینه های درمانی را می پردازد اما در مراجعه به مراکز غیرطرف قرارداد، باید کل هزینه های درمانی را خود پرداخت کند و دفاتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی، بخشی از هزینه های درمانی بیمه شده  را به وی بازپرداخت می کنند.
دکتر توانایی گفت: طی هفته تامین اجتماعی امسال، تعداد 5 درمانگاه در ادامه روند گسترش درمان مستقیم در شهرستان های کامیاران، خوانسار، بانه، جوانرود و پاوه افتتاح خواهد شد.
وی افزود: در مراکز درمانی تامین اجتماعی ارتقاء سطح نیز داشته ایم و 10 مورد ام.آر.آی و سی. تی. اسکن تا پایان سال اضافه خواهد شد.
سرپرست درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: در ارائه خدمات در شان بیمه شدگان باید نگاه رو به جلو داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر تلاش می شود خدماتی که به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می شود، بر بستر الکترونیک باشد.
دکتر توانایی ادامه داد: خدمات الکترونیکی مزایای بسیار زیادی برای بیمه شدگان دارد و از موازی کاری ها در بخش درمان جلوگیری می کند.
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :