١٣٩٨/٠٤/٢٥ ١:٠٨ ب ظ
کد خبر : ٤٦٣٦٢٤
ظرفیت جدید برقی برای کمک به پیک شبکه؛
واحد اول نیروگاه برق‌آبی سردشت به شبکه سراسری متصل شد
شما و اقتصاد: مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: اولین واحد نیروگاه سردشت پس از انجام تست‌های مکانیکی و بی‌باری در بامداد روز سه‌شنبه 25 تیرماه با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  به نقل از روابط عمومي شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، مهندس مرادی اظهار داشت: ظرفیت نصب نیروگاه برق‌آبی سردشت برابر ۱۵۰ مگاوات (سه واحد 50 مگاواتی) بوده و توان تولید 421 گیگاوات ساعت برق در سال را دارد که اولین واحد این نیروگاه در زمان پیک مصرف برق وارد مدار شده و 2 واحد دیگر نیز پس از آن به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اشاره به هم‌زمانی فعالیت‌های اجرایی در سایر واحدهای این نیروگاه، افزود: چرخش اولیه واحد دوم نیروگاه در اوایل مردادماه انجام و متعاقباً این واحد نیز پس از طی کردن موفق تست‌های بی‌باری و تحت بار آمادگی اتصال به شبکه سراسری برق کشور را در مردادماه جاری پیدا خواهد کرد.
وی افزود: در شرایط فعلی تراز مخزن سد در بیشینه مقدار خود قرار دارد و حجم کافی برای ورود واحدهای نیروگاه به دوره بهره‌برداری آزمایشی در مخزن ذخیره شده است.
مهندس مرادی در پایان تصریح کرد: سرعت بالای واحدهای این نیروگاه، از مشخصه‌های مهم آن است. سرعت نامی این واحدها 429 دور بر دقیقه است و سرعت فرار واحد 735 دور بر دقیقه خواهد بود.
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :