١٣٩٨/٠٥/٢٢ ٢:٤١ ب ظ
کد خبر : ٤٦٤٥٢٤
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران؛
سالانه 3 میلیون تن سنگ آهن در معادن بافق تولید می‌شود/ پیشرفت فیزیکی 85 درصدی پروژه گندله سازی بافق/ یک میلیارد یوان دیگر برای اتمام پروژخ نیاز است/ 440 نفر از طریق آزمون پذیرش و شهریور ماه جذب خواهند شد
شما و اقتصاد: مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران میزان سالانه باطله برداری از معادن منطقه را 15 میلیون تن ذکر کرد و گفت: از این مقدار 20 درصد معادل سه میلیون تن سنگ آهن است.
به گزارش شما و اقتصاد: رضا فلاح اظهار داشت: سنگ آهن تولید شده به کارخانه‌های فولاد اصفهان، خوزستان و خراسان ارسال و چنانچه تولید مازاد بر مصرف داخلی باشد به پاکستان، چین و هندوستان صادر می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: ارسال و صادرات سنگ آهن تا زمانی که کارخانه گندله سازی بافق راه اندازی نشده باشد ادامه دارد.
وی ذخیره معدن چغارت بافق را 8 میلیون تن ذکر کرد و گفت: در حال مطالعه برای کشف 20 میلیون تن دیگر در این معدن هستیم و با رایزنی‌های انجام شده مشکلی از نظر تامین خوراک کارخانه گندله سازی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از 85 درصد پیشرفت فیزیکی کارخانه خبر داد و بیان کرد: هزینه طرح تاکنون یک میلیارد و 855 میلیون یوان چین بوده و تا اتمام آن یک میلیارد یوان دیگر لازم است.
وی با بیان اینکه 440 نفر از طریق آزمون پذیرش و شهریور ماه آینده جذب خواهند شد خاطرنشان کرد: محیط کار در کارخانه به خاطر گرد و غبار و آلودگی ناشی از پودر سیاه رنگ کنستانتره سنگ آهن برای زنان مناسب نیست.
عملیات استخراج سنگ آهن از معدن چغارت بافق از سال 1350 خورشیدی آغاز شده است و به طور متوسط سالانه بیش از 2 میلیون تن سنگ آهن از این معدن استحصال و به کارخانه‌های فولاد داخلی و بعضا به کشورهای متقاضی صادر شده است.
پنج‌ هزار و 560 نفر در شرکت سنگ آهن مرکزی به کار اشتغال دارند و با جذب 440 نیروی جدید ، شمار آنها به 6 هزار نفر می‌رسد که با احتساب خانواده بازنشستگان حدود 70 درصد جمعیت شهرستان بافق به این شرکت وابسته است.
معدن چغارت در 13 کیلومتری شهر بافق واقع شده است.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.معدن نیوز
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :