١٣٩٨/٠٥/٢٧ ١٢:٣٠ ب ظ
کد خبر : ٤٦٤٦٦٧
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو:
ضرورت تاسیس دفتر اتباع امور خارجه وزارت امور خارجه در منطقه آزاد ماکو
شما و اقتصاد: معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان ضمن معرفی منطقه آزاد ماکو بعنوان بهشت سرمایه گذاری، خواستار تاسیس دفتر اتباع امور خارجه وزارت امور خارجه در منطقه آزاد ماکو جهت تسهیل تردد اتباع خارجی شد.
به گزارش شما و اقتصاد:   منطقه آزاد ماکو نقش اصلی در ورود سرمایه گذاران خارجی به استان آذربایجان غربی را ایفا میکند. مشوق ها و مزیت های قانونی مناطق آزاد و موقعیت خاص دسترسی به همسایگان و دروازه اروپا بنیادهای اصلی این نقش آفرینی می باشند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان در دیدار با آقای دکتر موسوی رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در مرکز استان با اعلام مطلب فوق گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری خارجی در منطقه را ارائه نمود.
جلیلی در این دیدار ضمن معرفی منطقه آزاد ماکو بعنوان بهشت سرمایه گذاری خارجی بعنوان بزرگترین و بهترین منطقه آزاد کشور با وجود فرصت های سر مایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی از جمله : لجستیک؛ تجارت ؛  صنعت و معدن ؛کشاورزی و گردشگری به مشکلات کلی  سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خارجی اشاره نموده و خواستار عزم همه جانبه برای رفع این مشکلات گردید.
جلیلی در این دیدار  نقل و انتقال پول و سرمایه ؛افتتاح حساب و اخذ دسته چک ؛ رویه رفع تعهد ارزی ؛ و عدم ثبات در قوانین و دستورالعمل ها را از عمده دغدغه های  سرمایه گذاران خارجی برشمرد.
وی همچنین جهت تسهیل تردد اتباع خارجی خواستار
تاسیس دفتر اتباع امور خارجه وزارت امور خارجه ؛ در منطقه آزاد ماکو گردید.
جلیلی در خاتمه از آقای دکتر موسوی جهت بازدید از منطقه آزاد ماکو جهت هماهنگی و تسریع در امور دعوت به عمل آورد.
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :