١٣٩٨/٠٦/٠٥ ١:٠٨ ب ظ
کد خبر : ٤٦٤٨٦٦
سرپرست وزارت میراث فرهنگی:
گردشگری کشور پر نشاط در حرکت است
شما و اقتصاد: گردشگری کشور پر نشاط و امید بخش به سمت جلو در حرکت است
به گزارش شما و اقتصاد:   آقای علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح ۲۲۶ طرح میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حجم سرمایه گذاری قابل توجهی که بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است در بخش گردشگری در دست انجام است.
وی گفت: سرمایه گذاران جایی را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند که سود آور باشد و بخش گردشگری کشور روندی رو به رشد را طی می‌کند و در آینده‌ای نه چندان دور عنوان یک اقتصاد مهم در کشور را به خود اختصاص خواهد داد.
آقای مونسان افزود: هم اکنون نیز بر اساس آمار بانک مرکزی از عملکرد اقتصادی کشور در سال ۹۶ سهم گردشگری از تولید ناخالص داخلی (GDP) یازده میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بود که پیش بینی می‌کنند این عدد برای سال ۹۷ بالغ بر ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار باشد که منتظر انتشار این گزارش هستیم.
وی ادامه داد: امروز ۲۲۶ طرح با حجم سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی در سراسر کشور به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این طرح‌ها بیش از ۵ هزار طرح به تخت‌های اقامتی کشور اضافه شد.
آقای مونسان گفت: پارسال افزایش ورود گردشگران خارجی را به کشور داشتیم و بر اساس آمار‌ها در سه ماه نخست امسال نیز دوباره ۴۰ درصد افزایش ورود گردشگر خارجی داریم که در کنار این موضوع روند خروج گردشگر داخلی نیز کاهش مناسبی داشته است.
وی افزود: گردشگری داخلی نیز پرنشاط است و علاوه بر تعطیلات تابستانی در تعطیلات دیگر نیز سفر‌های زیادی انجام می‌شود و می‌توان گفت: این موضوع موجب رونق صنعت گردشگری کشور و نشاط اجتماعی است.
آقای مونسان گفت: بخش‌های گردشگری و میراث فرهنگی و همچنین صنایع دستی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، زیرا اغلب به ظرفیت‌های داخل کشور مربوط است.
وی افزود: شاید از تحریم‌های ظالمانه آسیب ببینیم، اما چون ظرفیت‌ها درونی مصداق اقتصاد مقاومتی است، صنعت گردشگری توانسته روند رو به رشد و برای کشور ارز آوری داشته باشد.
آقای مونسان گفت: تحریم‌ها موجب لغو و یا کاهش پرواز‌های مستقیم خارجی شده است، اما ما نیز برنامه‌های جدیدی را به اجرا گذاشته ایم و تلاش کردیم موانع را کاهش دهیم که در این باره می‌توان به تعریف کشور‌های هدف جدید، درج نکردن مهر ورود و خروج در گذرنامه و روادید و همچنین لغو روادید با کشور‌های هدف اشاره کرد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه گفت: امیدوارم با تبدیل شدن این سازمان به وزارتخانه موضوع اعتبارات آن نیز که فاصله زیادی با آخرین وزارتخانه دارد، جبران شود و بتوانیم اهداف جدیدی را تبیین کنیم و حمایت بیشتر دولت و مجلس را داشته باشیم.
آقای مونسان در پاسخ به پرسشی در خصوص جلسه رأی اعتماد به وی برای تصدی وزارت صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری افزود: هر چه که نمایندگان تشخیص دهند ما احترام می‌گذاریم و ان شاء الله آنچه که خیر است برای صنعت گردشگری کشور اتفاق بیفتد.
۲۲۶ طرح میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با سرمایه گذاری ۲۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال در مراسمی به صورت ویدئو کنفرانس با دستور آقای روحانی رئیس جمهوری به بهره برداری رسید
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :