١٣٩٨/٠٧/٠٦ ٢:٢٥ ب ظ
کد خبر : ٤٧٥٥٢٨
رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس در گفتگوی اختصاصی با شما و اقتصاد:
تحریم نتوانست صنعت پتروشیمی کشور را فلج کند/شکست تحریم در برابر صنعت پتروشیمی کشور/شرکت تجارت صنعت خلیج فارس در مسیر توسعه تجارت
شما و اقتصاد: رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه تحریم نتوانست صنعت پتروشیمی کشور را فلج کند گفت: محصولات تولیدی این شرکت عمدتا کالاهای ضروری را شامل می شود و برنامه های ما در راستای ارائه راهکارهایی برای مرتفع ساختن موانع عرضه کالا به متقاضیان است.
به گزارش شما و اقتصاد:  علیدوستی – رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس در گفت و گو با خبرنگار شما و اقتصاد درباره چگونگی ایجاد شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس گفت:هلدینگ خلیج فارس در سال 94 تصمیم گرفت برای پیشبرد امور خود یک بازوی بازرگانی ایجاد کند بر همین اساس شرکت تجارت صنعت خلیج فارس شکل گرفت.
علیدوستی افزود: به طور انحصاری تمام محصولاتی که در هلدینگ خلیج فارس تولید می شود به استثناء یک سری از محصولاتی که نیازمند اخذ مجوزهای خاص هستند، از طریق شرکت تجارت صنعت خلیج فارس در بازار داخل و خارج به فروش می رسد.
رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه این شرکت مجری انحصاری مبحث فروش هلدینگ خلیج فارس است، ادامه داد: درحلقه فرآیندهای تجاری مباحث مختلفی مطرح است که از جمله آنها می توان به تولید و تامین،امور مالی، لجستیک، فروش و خریدار اشاره کرد.
وی درباره تاثیر تحریم ها بر فرآیندهای تجاری این شرکت، گفت: از ابتدای شکل گیری هلدینگ خلیج فارس مسائل مالی کشور تحت تحریم بوده است و عملا از زمانی که شرکت تجارت صنعت خلیج فارس ایجاد شده است به لحاظ مالی ارتباط بانکی با سایرکشورها نداشته است. بنابراین می توان گفت با اعمال تحریم ها اتفاق جدیدی رخ نداده است.
علیدوستی تصریح کرد: در یک بازه زمانی کشتی ها و شرکت های لجستیکی را تحریم شد اما آنچه که وجود داشت این است که تا پیش از اعمال و تشدید تحریم ها ما مشکلات عدیده ای در این زمینه داشتیم.
رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس معتقد است که مساله تحریم اساسا مساله جدیدی نیست البته تشدید تحریم ها شوک های روانی زیادی را بر ملت و شرکت های تجاری و صنعتی کشور در حوزه صنعت پتروشیمی وارد کرد اما در عمل می توان گفت اتفاق پیچیده ای رخ نداده است.
وی بیان داشت: ما به عنوان یک شرکت تجاری همیشه دنبال راهکار و راه حل های موثر هستیم بر همین اساس اتاق فکر در این شرکت ایجاد شده است و تمامی همکاران ما به طور شبانه روز در تلاش هستند که بهترین راه کارها را جستجو کنند.این تلاش ها در جهت این است که محدودیت های این راه برطرف شود.
علیدوستی ازهمکاری مشتریان خارجی این شرکت در سایر کشورها برای پیشبرد امور تجاری با این شرکت سخن به میان آورد و گفت: زمانی که تعداد قابل توجهی از محصولات کشور در حوزه صنعت پتروشیمی بازار خود را در سایر کشورها پیدا کردند با تشدید تحریم ها و ایجاد محدودیت ها، مشتریان خارجی این شرکت راه حل و راهکارهایی را برای تداوم تعاملات تجاری به این شرکت ارائه می دهند.
رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس اضافه کرد: به طور کلی می توان اینطور ادعا کرد که تحریم بر صنعت پتروشیمی کشور بی تاثیر نیست اما فلج کننده هم نبوده است. در چنین شرایطی لازم است که ما به عنوان شرکت تجاری تمهیدات لازم را پیش بینی کنیم و مقدمات لازم را فراهم کنیم تا از شوک تحریم ها بر این صنعت کاسته شود.
وی بیان داشت: در حال حاضر هلدینگ تصیمی برای ورود شرکت تجارت صنعت به بازار سرمایه اتخاذ نکرده است و یکی از دلایل این امر آن است که ما درصدد هستیم تمرکز سهام در هلدینگ خلیج فارس باشد.
رییس روابط عمومی و اموربین الملل شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس با تاکید بر اینکه شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس صرفا یک کارگزار و بازوی اجرایی برای هلدینگ است،ابراز داشت: بنابر عملکرد این شرکت، رشد و پیشرفت ارزش سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس محقق می شود.
علیدوستی افزود:کالاهای تولیدی این شرکت عمدتا کالاهای ضروری را شامل می شود و برنامه های ما باید در راستای ارائه راهکارهایی باشد تا موانع برای عرضه کالا به متقاضیان مرتفع شوند. شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حال حاضر افزایش تولید را در دستور کار خود قرار داده است و در این زمینه نیز در حال پیشروی است ضمن آنکه محصولات جدیدی را نیز به کشور وارد می کند.
وی درباره امکان تعامل و همکاری پتروشیمی های خارج از هلدینگ خلیج فارس با این مجموعه خاطرنشان کرد: شاید برای تکمیل سبد فروش نیاز به چنین تعاملی وجود داشته باشد.اینکه تعاملات این چنینی میان ما و سایر شرکت ها وجود داشته باشد امری قابل تامل است اما اینکه انتظار داشته باشیم که این شرکت ها تصمیم بگیرند فروش محصولات خود را به طور انحصاری  به ما بدهند دور از انتظار است.

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :