١٣٩٨/٠٧/٠٦ ٢:٤٠ ب ظ
کد خبر : ٤٧٥٥٢٩
مدیرعامل شرکت پترول در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شما و اقتصاد مطرح کرد:
خبر خوش پترول برای سهامدارن/افتتاح طرح های شرکت پترول در دهه فجر /افزایش بیش از 2میلیون تنی ظرفیت تولید پترول
شما و اقتصاد: مدیرعامل شرکت پترول از افتتاح طرح های مختلف این شرکت در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: با افتتاح و ارتقای طرح ها بیش از 2میلیون تن به ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور افزوده می شود وانتظار می رود پترول در سالجاری با سودآوری خوبی روبرو شود که این امر می تواند برای سهامداران خبر خوش باشد.
به گزارش شما و اقتصاد:  رسول اشرف زاده برنج آباد - مدیرعامل شرکت پترول (گروه پتروشيمي سرمايه گذاري ايرانيان)در گفت و گو با خبرنگار شما و اقتصاد با بیان اینکه تا پایان سال جاری دوطرح در این پتروشیمی افتتاح، ارتقاء و به بهره برداری می رسد، اظهارداشت: پیش بینی می شود این طرح ها در ایام دهه مبارک فجر سالجاری با حضور مسئولین و مقامات دولتی افتتاح شوند.
اشرف زاده با بیان اینکه این طرح ها در سه فاز طراحی ها شده اند، ادامه داد: در شهریور ماه سالجاری بخش یوتیلیتی طرح پتروشیمی لردگان به بهره برداری رسید و در مهر ماه نیز واحد آمونیاک وارد این چرخه می شود.
مدیرعامل شرکت پترول از پیشبرد فعالیت در ایلام به منظور بهره برداری از واحد شیرین سازی خبر داد و گفت:این واحد در شهریورماه در مدار تولید قرار گرفت و امید است در اسفندماه سالجاری تمامی واحدهای طراحی شده در ایلام به افتتاح و بهره برداری نهایی برسد.
وی با بیان اینکه با راه اندازی این واحدها بیش از 2میلیون تن به ظرفیتهلدینگ خلیج فارس و صنعت پتروشیمی کشور افزوده می شود، اضافه کرد:هم اکنون یک طرحی با عنوان طرح توسعه در ارومیه است که مربوط به سولفات پتاسیم با ظرفیت 40هزارتن می شود که درحال راه اندازی است و پیش بینی می شود طی دوماه آینده در مدار تولید و بهره برداری قرار گیرد.
اشرف زاده در ادامه سخنان از طرح صدف سخن به میان آورد و گفت: طرح های دیگری در دستور کار این پتروشیمی است که از جمله می توان به راه اندازی واحد 135هزارتنی در عسلویه اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت پترول تصریح کرد: البته در راستای پیشبرد این مهم با محدودیت هایی از جمله تامین منابع ارزی روبرو بودیم که پیش بینی می شود در ماه های آینده در این باره با پیشرفت قابل ملاحظه ای روبرو باشیم.
وی با اعلام اینکه طرح مذکور در اواخر جهش دوم و اوایل جهش سوم در حال پیشروی است،ادامه داد: این نوید را می توان به سهامداران داد که به  واسطه پیشبرد جهش ها در فازهای مختلف پترول شرایط مساعدتری را تجربه کند.
اشرف زاده با اشاره به افزایش 15درصدی سود خالص پترول در سال گذشته، ابراز داشت: این شرکت برای نخستین بار، سال گذشته شاهد ۱۱۵ درصد سود بود که ۲۵ درصد از این سودآوری از مدیریت هزینه‌ها به دست آمده است به طوری که می توان گفت یکی از کارهای ارزشمند در افزایش سود از محل کاهش 25درصدی هزینه های عملیاتی مالی ایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت پترول با تاکید بر اینکه این موفقیت را می توان به نوعی دستاورد بهبود ساختار سازمانی و طراحی برشمرد، خاطرنشان کرد: بر همین اساس پیش بینی مشود پترول در سالجاری با سودآوری خوبی روبرو شود به طوری که سطح رضایتمندی سهامداران بیش از پیش ارتقا یابد.

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :