١٣٩٨/٠٧/١٧ ٦:٠٨ ب ظ
کد خبر : ٤٨٥٨٦٩
شهردار تهران در اختتامیه نمایشگاه نقاشی «شهری که من دوست دارم»:
ارتقای کیفیت زیست شهروندان با آموزش نونهالان آغاز می شود
شما و اقتصاد: مراسم اختتامیه نمایشگاه آثار منتخب اولین دوره مسابقه نقاشی کودکان شهر تهران با موضوع «شهری که من دوست دارم» عصر امروز با حضور شهردار تهران در فرهنگستان هنر برگزار شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  پیروز حناچی در این مراسم، با بیان اینکه نگاه هنری و هنرمندانه به شهر اساسا زاویه دید متفاوتی ایجاد می کند، گفت: در آثاری که در این دوره از نمایشگاه شرکت کردند، روح شاد بچه ها را می توان دید؛ ترکیب رنگ و استفاده متنوع از رنگ ها همگی نشان دهنده شادی و نشاطی است که در وجود کودکان نهادینه شده است.
وی ادامه داد: واقعیت این است که بچه ها به ظرافت ها و ریزه کاری هایی توجه می کنند که گاه مورد غفلت بزرگسالان قرار می گیرد.
حناچی ضمن تقدیر از توجه شرکت کنندگان این مسابقه به موضوع دوچرخه های نارنجی در شهر تصریح کرد: اگر بخواهیم کیفیت زندگی در شهر را ارتقا دهیم باید زمینه های آموزش و گفت و گو را برای کودکان فراهم کنیم چرا که آموزش کودکان و مجاب کردن آن ها به افزایش کیفیت زندگی، خانواده را هم تحت تاثیر قرار می دهد.
شهردار تهران با بیان اینکه بسیاری از آثار این مسابقه نشان می دهند، آن چه به طور معمول به عنوان المان های تهران می شناسیم، در نگاه بچه ها اصلا نشانه های پایتخت محسوب نمی شوند، گفت: به طور مثال، در تعداد کمی از آثار برج میلاد به عنوان المان دیده می شد.
حناچی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم عنوان کرد: امیدوارم عرصه این رقابت در آینده وسیع تر شود. اگر‌ می‌خواهیم نگاهمان نسبت به شهرها عوض شود، باید این ‌روند را از نونهالان آغاز کنیم. البته در این رابطه باید بر تمام گروه های سنی تمرکز کنیم.
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :