١٣٩٨/٠٧/٢٢ ٨:٣١ ب ظ
کد خبر : ٤٨٥٩٨٣
معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد اعلام کرد:
در حال حاضر مجوز های مربوط به اصناف توسط درگاه ملی مجوز های كشور صادر می شود
شما و اقتصاد: معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در نشست خبری اقدامات انجام شده در حوزه بهبود محیط کسب و‌کار اعلام کرد: اجرای سیاست های موفقیت آمیز برای گذر از تلاطم های پیشین و ورود به شرایط ثبات اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۸ بویژه در حوزه های بازار های مالی، رونق تولید و محیط کسب و کار مشهود است. در حال حاضر مجوز های مربوط به اصناف توسط درگاه ملی مجوز های کشور (به آدرسwww.G4b.ir) صادر می شود
به گزارش شما و اقتصاد:   به نقل از شادا، دکتر محمد علی دهقان دهنوی صبح امروز طی سخنانی در نشست خبری با رسانه های گروهی با اعلام این خبر اظهار داشت: راه اندازی سامانه درگاه ملی مجوز های کشور به عنوان یکی از نتایج حرکت مستمر و پایه ای وزارت اقتصاد در راستای بهبود محیط کسب و کار کشور، نیازمند یک پویش و حرکت ملی با مشارکت همه دستگاه های اجرایی و حتی بخش خصوصی مثل اتحادیه ها و صنوف است.
وی هدف از راه اندازی سامانه درگاه ملی مجوز های کشور را تسهیل در دریافت مجوز کسب و کار برای فعالان اقتصادی کشور اعلام و‌اظهار داشت این فرآیند پیشرفت بسیار خوبی داشته است و در صورت ارتقای همکاری برخی دستگاه های اجرایی به زودی شاهد تکمیل صدر در صدی آن خواهیم بود.
دهقان در ادامه اظهار داشت: ارتقای همکاری های دستگاه هایی اجرایی بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور اداری و استخدامی، شهرداری های سراسر کشور ، بخش مربوط در وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه برای  شتاب بخشی به حوزه بهبود محیط کسب و کار ضروری است.
معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در ادامه گفت: با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ خوشبختانه جریان ها و روند بهبود محیط کسب و کار در کشور، تغییر کرده و  مثبت شده است،  اظهار داشت: بر اساس جدید ترین گزارش اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران  در خصوص شاخص پایش ملی محیط کسب و کار ایران، روند این شاخص در کشور، در سال ۱۳۹۸ بهبود یافت  و از ۶.۱۷ در بهار امسال به ۶.۰۷  درصد در تابستان سال جاری کاهش یافته است.
وی در ادامه افزود: شاخص مزبور بر اساس رتبه بندی حد فاصل یک تا ۱۰ انجام شده و هر چه رتبه، به عدد یک نزدیک تر باشد، نشانه مطلوب بودن عملکرد ها است.
دهقان گفت: اجرای سیاست های موفقیت آمیز برای گذر از تلاطم های پیشین و ورود به شرایط ثبات اقتصادی کشور  در سال ۱۳۹۸ بویژه در حوزه های بازارهای مالی، رونق تولید و محیط کسب و کار  مشهود است.
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :