١٣٩٨/٠٧/٢٣ ٨:١٩ ب ظ
کد خبر : ٤٨٦٠٢٨
دکتر اسلام یادگاری:
اصلاح الگوی تغذیه در دستور کار مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو است
شما و اقتصاد: مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه اصلاح الگوی تغذیه‌ای درست برای حفظ و ارتقاء سلامت جامعه نیاز است گفت: مطابق برنامه ریزی های انجام شده در راستای فرهنگسازی مرتبط با غذا و ایمنی،‌اصلاح الگوی تغذیه جامعه در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.
به گزارش شما و اقتصاد:  دکتر اسلام یادگاری روز سه شنبه با اشاره به روز جهانی غذا و دارو (۲۴ مهر) افزود:  بحث غذا و تغذیه قابل چشم پوشی نیست و باید همه جانبه مورد توجه همه قرار گیرد.
وی با تاکید بر شعار سال ۲۰۱۹ سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد افزود: شعار امسال این سازمان «رفتار ما آینده را می سازد. رژیم غدایی سالم برای دنیای بدون گرسنگی» است و در این خصوص برنامه های با محوریت ۷ اصل با عنوان اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت برنامه ریزی شده است.
دکتر یادگاری از جمله برنامه های مورد اجرا به مناسبت این روز را فرهنگسازی برای کاهش قند، نمک و چربی محصولات غذایی و آشامیدنی، نشانگرهای رنگی تغذیه ای در راستای ارتقای دانش مصرف کننده و ترویج نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی سلامت محور برشمرد و اظهار داشت: همچنین مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در حوزه غذا را دستور کار داریم.
وی اضافه کرد: برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در حوزه غذا فعال شده و درخصوص اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مصرف کننده در حوزه سلامت غذا انجام می شود.
مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو از توجه جدی بازرسان سازمان به عرضه کالای تاریخ مصرف گذشته در شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت خبر داد و گفت: کالای تاریخ مصرف گذشته سلامت جامعه را تهدید می‌کند و با متخلفین برخورد می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه برخی خریداران به تاریخ تولید دقت نمی‌کنند، ممکن است این موضوع و توجه نداشتن به آن باعث مسمومیت و تهدید جدی بر سلامت افراد خانواده شود.
یادگاری ادامه داد: بازرسان مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو نیز پیگیر این موارد هستند و توصیه می‌کنیم که به این موضوع بیشتر دقت کنند.

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :