١٣٩٨/٠٧/٢٣ ٨:٤٨ ب ظ
کد خبر : ٤٨٦٠٣١
عملیاتی شدن تغییر رویکردها در بیمه سلامت با استفاده ازظرفیت رسانه ملی
شما و اقتصاد: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به آثار مثبت تفاهم نامه ای که به امضای وی و رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی رسیده است گفت: تغییر رویکرد و رفتارها درسازمان بیمه سلامت را می توان با استفاده از ظرفیت رسانه ملی اجرایی کرد، هرچند که ظرفیت رسانه ها درکشورناشناخته است.
به گزارش شما و اقتصاد: مهندس طاهر موهبتی درمراسم تبادل نامه میان سازمان بیمه سلامت و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که به امضاء وی و دکتر عبدالعلی علی عسگری رییس رسانه ملی رسیده است گفت: توسعه نظام بیمه ای درکشور یکی از مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری درسیاست های کلی نظام سلامت است که توسعه کمی و کیفی خدمات با چند رویکرد از جمله همگانی کردن بیمه پایه اجباری و حمایت های بیمه ای از اقشار محروم با جدیت پیگیری می شود.
 وی افزود: مردم دراستفاده از خدمات بهداشتی و درمانی نباید نگران دسترسی به خدمات و تامین منابع مالی باشند، درهمین رابطه بیمه سلامت نیز تاکنون اقدامات و گام های موثری را برداشته است؛ درحال حاضر 40 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت بوده و درسال 96 بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت 195 میلیون باربه مراکز ارایه دهنده خدمت مراجعه کردند؛ اما درشرایط فعلی برخی تفاوت میان تامین اجتماعی و بیمه سلامت را نمی دانند، لذا این مساله نشان از ضعف حضور درفضای عمومی کشور دارد.
 رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: بدون شک هرچه آگاهی مردم از حوزه سلامت و اقدامات صورت گرفته دراین بخش بیشتر شود، نظارت های مردمی نیز افزایش پیدا کرده و فعالیت ها به درستی صورت می گیرد، درهمین خصوص رویکرد وزارت  بهداشت و تاکید وزیر محترم بهداشت بر تعامل با رسانه ها و استفاده از ظرفیتهای رسانه از جمله رسانه ملی برای آگاهی رسانی عمومی است.
 موهبتی اظهار داشت: رسانه ملی از ظرفیت مناسبی درآگاه سازی مردم از خدمات بیمه سلامت داشته و می تواند دراین خصوص نقش آفرینی کند، بدون شک تغییر رویکرد و رفتارها را می توان با استفاده از ظرفیت رسانه ملی اجرایی کرد، هرچند که ظرفیت رسانه ها درکشور ناشناخته است.
  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: رسانه ملی به طور وسیع دراختیارمردم قراردارد و باید ازاین بستر درآگاه سازی مردم ازعملکرد دولت درحوزه سلامت استفاده کرد.
 بنابراین گزارش تبادل این تفاهمنامه همکاری با حضور مهندس احمد شهریاری  معاون مالی و سرمایه انسانی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سازمان بیمه سلامت ایران انجام شد. 
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :