١٣٩٨/٠٧/٢٩ ٩:٤٦ ق ظ
کد خبر : ٤٨٦١٢٠
سخنگوی کمیسیون صنایع:
خودروها بدليل نبود قطعه در پاركينگ كارخانه ها دپو شده اند
شما و اقتصاد: سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت:چنانچه بازار سرمایه به سمت تولید برود، خودرو نیز از کالای سرمایه‌ای به مصرفی سوق پیدا می‌کند و همانند سابق بازار آرام و قیمت‌ها معقول خواهد شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  سعید باستانی در گفت‌وگو با سایت روزنو در خصوص وضعیت بازار خودرو گفت: در این حوزه با مشکلاتی اعم از تامین قطعات، مواجه بودیم که به همین دلیل خودروهایی که مشکل قطعه داشتند در پارکینگ کارخانه‌ها انباشته شده بودند، ولی با آمدن مدیرعامل جدید یکی از خودروسازی‌ها شرایط بهتر شده، زیرا اولویت کار خود را برای تامین قطعات گذاشتند.
وی ادامه داد: داخلی‌سازی و تامین قطعات ویژه خودرو از دیگر کارهای مهم این خودروسازی بوده که با روش اخیر حدود ۷۰ هزار خودرو در کف کارخانه در حال تکمیل و خروج است که این روش تا حدودی در بازار خودرو تاثیر گذاشته و قیمت‌ها را شکسته است.
باستانی عنوان کرد: تعداد خودروهایی که برای فروش طبق قیمت حاشیه بازار عرضه می‌شود بسیار کم است و همیشه با مشکل ثبت‌نام از طریق سایت مواجه هستیم. به‌طور مثال ۱۵ هزار دستگاه خودرو را برای عرضه می‌آورند در حالی که این رقم، تعداد تولید یک هفته خودروسازی‌ها است.
وی خاطرنشان کرد: معوقات ایران‌خودرو حدود ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو است که ثبت‌نام ۱۵ هزار دستگاه تاثیرگذار نیست و از طرفی از دسترس خارج شدن سایت حین ثبت‌نام در عرض چند دقیقه به‌دلیل حجم بالای درخواست است که باید برای این مشکل نیز چاره‌ای بیندیشند.
نماینده تربت حیدریه تصریح کرد: چنانچه مدیرعامل جدید ایران‌خودرو بر داخلی‌سازی قطعات تکیه و اعتماد مردم را مجدداً جلب کند می‌تواند موفق باشد. از طرفی دولت نیز باید حمایت‌های غیرمستقیم خود را از آن‌ها داشته باشد به این‌گونه که با تمرکز بر سایر بازارهای سرمایه می‌تواند این ذهنیت را که خودرو کالای سرمایه‌ای است را از مردمی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در این بازار هستند، دور کند. 
وی در پایان تاکید کرد: چنانچه بازار سرمایه به سمت تولید برود، خودرو نیز از کالای سرمایه‌ای به مصرفی سوق پیدا می‌کند و همانند سابق بازار آرام و قیمت‌ها معقول خواهد شد.
 
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :