١٣٩٨/٠٨/١١ ٣:٥٢ ب ظ
کد خبر : ٤٨٦٢٧٦
طی شش ماهه نخست سالجاری توسط یادمان بردیا صورت گرفت؛
صادرات محصولات مازاد کشاورزی تا واردات نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور
شما و اقتصاد: شرکت یادمان بردیا طی شش ماهه نخست سالجاری اقدامات مهمی در بخش صادرات و واردات کشور انجام داده است.
به گزارش شما و اقتصاد:   به نقل از روابط عمومی شرکت یادمان بردی؛ ذرت دامی یکی از نهاده های کشاورزی اصلی مورد نیاز کشور است که بخش عمده آن باید از طریق واردات تامین شود. در همین راستا این شرکت اقدام به واردات بیش از 2530 تن ذرت دامی از کشور روسیه کرد تا بتواند بخشی از نیاز کشور را تامین کند. 

واردات بذر چغندر علوفه‌ای 
یکی از عمده‌ترین نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور بذر چغندر علوفه ای است. شرکت یادمان بردیا نیز برای تامین این نیاز حیاتی کشور اقدام به واردات یکصد یونیت بذر چغندر علوفه ای کرده است. شایان ذکر است بذر یاد شده از کشور دانمارک و از مرغوب‌ترین نوع بذر می‌باشد. 

فرآوری گوجه فرنگی به رب و صادرات آن به افغانستان 
همه ساله در فصل برداشت گوجه فرنگی کشور با مازاد این محصول روبه روست؛ لذا شرکت یادمان بردیا در این بازه زمانی اقدام به خرید گوجه از شهرستان مرودشت و استان خراسان شمالی کرده و آن را در کارخانه کشت و صنعت ورامین با فرآوری تبدیل به رب گوجه فرنگی کرده است. محصول رب تولید شده نیز به کشور افغانستان صادر شده است. 
 
صادرات خرمای مضافتی به کشور هندوستان، صادرات سیفی‌جات و انار (تامین شده از تنگ سیاب - مناطق محروم استان لرستان) به روسیه، صادرات سیب‌زمینی نیمه آماده (فرنچ‌فرایز) به کشور عراق و... نیز از جمله دیگر اقدامات شرکت یادمان بردیا در نیمه اول سال 1398 بوده است.
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :