١٣٩٨/٠٨/١٤ ١:٣٧ ب ظ
کد خبر : ٤٨٦٣٨٢
در راستای انجام مسئولیت اجتماعی
با همکاری پتروشیمی‌ پارس‌طرح ملی محیط یار در استان بوشهر آغاز شد
شما و اقتصاد: برای اولین بار در استان بوشهر طرح ملی محیط یار با هدف ارائه آموزش محیط زیستی به دانش آموزان مقطع ابتدایی با مشارکت حفاظت محیط زیست، آموزش و پرورش و شرکت پتروشیمی پارس آغاز شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  در آیین اجرای این طرح فرهاد قلی‌نژاد،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یکی از گروه‌های مخاطب و تاثیرگذار در همراه کردن مردم با اقدامات محیط‌زیستی، کودکان و دانش آموزان هستند که در مدرسه‌ها می توان با برنامه‎ریزی و آموزش‎های لازم در افزایش و ارتقا شاخص‌های فرهنگی محیط زیست موثر باشیم.
وی افزود:این طرح برای نخستین بار در استان بوشهر برنامه ریزی شده تا در سال های تحصیلی ۹۸ و ۹۹ اجرایی شود که در گام نخست ۲۰ مدرسه منتخب انتخاب شده است.
قلی‎نژاد خاطر نشان کرد: در سال آینده تمام مدارس استان بوشهر تحت این برنامه آموزشی قرار می گیرند تا از بین دانش آموزان آموزش دیده محیط یاران افتخاری انتخاب شود.
 محمود شريفي كيا رئیس HSE شرکت  پتروشيمي پارس هم در آیین اظهار داشت: خوشحالیم که این طرح در استان بوشهر با حمایت شرکت پتروشیمی پارس آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه اين يك طرح پيشنهادی از سوی محيط زيست استان به منظور كمك به محيط زيست در استان بوشهر است، تصریح کرد: هدف از اجراي اين طرح شناسايی معضلات زيست محيطی و ارایه گزارش مشكلات موجود به شهرستان‌ها بوده است.
او ضمن اظهار امیدواری درمورد تاثیر اجرای این طرح در بهبود فعاليتهاي زيست محيطي در سراسر استان و كشور، گفت: شرکت پتروشیمی پارس در گام اول اجرای این طرح به شناسایی3 تا 5 مدرسه به عنوان نمونه طرح می‌پردازد.
به گفته شريفي كيا، پتروشیمی پارس با کمک آموزش و پرورش در راستای انجام مسئولیتهای اجتماعی خود، با بهره گیری از خیرین پیمانکار متخصص در مسیر پرورش مربیان این طرح اقدام خواهد کرد.
رئیس  HSE پارس با تأكيد بر اینکه این آموزش‌ها بصورت کارگاهی 5 ساعته با هماهنگی اداره آموزش و پرورش استان بوشهر برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: شرکت پتروشیمی پارس در این خصوص به عنوان حامی و پشتیبان این طرح طی قراردادی که بدین منظور منعقد کرده، در خدمت این عزیزان خواهد بود.روابط عمومی پتروشیمی پارس
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :