١٣٩٨/٠٨/١٩ ٧:٣٨ ب ظ
کد خبر : ٤٨٦٤٩٧
مناسب سازی معابر و اماکن عمومی تهران برای استفاده معلولان و افراد کم توان
شما و اقتصاد: معابر و اماکن عمومی مرکز شهر تهران برای حضور معلولان و افراد کم توان مناسب سازی می شوندمعابر و اماکن عمومی مرکز شهر تهران برای حضور معلولان و افراد کم توان مناسب سازی می شوند
به گزارش شما و اقتصاد: نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 با بیان این که مقرر شده تا 12 آذر روز جهانی معلولان برخی از برنامه های از پیش تعیین شده برای مناسب سازی معابر تکمیل و آماده استفاده معلولان شود؛ گفت: با توجه به مراجعه تعداد زیادی از شهروندان معلول به ساختمان های شهرداری ، ساختمان شماره 3و 5 این مجموعه و همچنین بوستان امیریه در میدان راه آهن و سرای محلات راه آهن ، عباسی ، امیریه و اسکندری در حال مناسب سازی برای تردد معلولان هستند.
آبادیان ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه 11 و قرار گیری در بخش مرکزی شهر تهران ، توجه مجموعه های حمل و نقلی به ویژه مترو و بی آرتی را برای استفاده معلولان حائز اهمیت دانست و افزود: درخصوص ورودی های مترو باتوجه به حضور مجری خط ۳ و ۷ باید از آنها مطالبه گری شده و از توان آنها در مناسب سازی ورودی ها حداکثر استفاده را نمود . ضمنا مناسب سازی باید تا فرادست آن و تا رسیدن به یک مود دیگر حمل و نقلی مثل ایستگاه BRT باید ادامه یابد .
شهردار منطقه 11 با توجه به وجود مراکز پر رفت و آمد در سطح محدوده وجود 29 ایستگاه بی آر تی در این منطقه را قابل توجه دانست و خاطر نشان کرد: مکان های عمومی از جمله اماکن فرهنگی  و تئاترها و نیز مجموعه های بیمارستانی و مراکز درمانی نیز باید به  مناسب سازی برای امکان حضور و استفاده معلولان توجه کنند و مخصوصا مراکز درمانی جزو اولویت های درجه یک شهری است که باید از حوزه های فرا دست مطالبه کرده و باید مشارکت و همکاری این مراکز را برای ایجاد تسهیلات مناسب معلولان جلب کنیم تا این الزامات را رعایت کنند.
همچنین محمد علی شاه حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 با اشاره به هدف گذاری کمیته مناسب سازی معابربرای 4 ساختمان شهرداری و خیابان کارگر و بوستان امیریه که از ابتدای سال در دست انجام است؛ گفت: علاوه بر اجرای برنامه های تعیین شده مناسب سازی ورودی های مترو ، 29 ایستگاه های بی آر تی و 17 سرای محله نیز از درخواست های مطرح شده توسط مسئولان و مدیران ارشد شهرداری بوده که در حال پیگیری هستیم.
وی افزود: با بسیج تمام معاونت ها و حوزه ها در حال انجام مناسب سازی در ساختمان شماره 3و5 شهرداری ، پارک امیریه ، خیابان کارگر حد فاصل خیابان جمهوری تا میدان پاستور و سرای محله امیریه هستیم که تا روز 12 آذر آماده استفاده افراد کم توان و معلولان خواهد بود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 عنوان کرد: با توجه به  نیازها و درخواست های معلولان از کمیته مناسب سازی معابر ، ایجاد رمپ در ورودی برخی پله های برقی پل مکانیزه ، همسطح سازی دریچه های آب ، پیگیری مشکلات تردد نابینایان در خیابان ها ، پیگیری وضعیت پیاده راه سازی خیابان شهریار برای تردد معلولان و ... انجام شده است .
به گفته شاه حسینی  اقدامات مناسب سازی محور خیابان کار جنوبی ، ساختمان های شماره 3و 5 شهرداری و همچنین ساختمان ناحیه 3و یک ، بوستان امیریه و مهر  ،سرای محله امیریه و ایستگاه های بی آر تی خط 2،4و 7  به زودی به پایان خواهد رسید.
بر اساس این گزارش در خیابان کارگر جنوبی مرمت تایل ها ، رفع مشکلات تقاطع ها برای افراد نا بینا انجام شده و نصب رمپ ورودی با شیب 8 درصد ، نصب هند ریل درراهروها و پله ها ، مناسب سازی سرویس های بهداشتی ، برای افراد کم توان و دارای صندلی چرخدار برای ساختمان های شماره 3و5 آغاز شده است.
کمیته مناسب سازی معابر با حضور اعضای این کمیته متشکل از شهردار و معاونین فنی و عمرانی ، حمل و نقل و ترافیک ، اجتماعی و فرهنگی ، خدمات شهری و محیط زیست ، شهرسازی و معماری ، نماینده اداره کل هماهنگی و امور مناطق معاونت فنی و عمرانی ، نماینده اداره کل معماری و ساختمان ، نماینده شورای شهر (عضو ناظر ) ، دبیر کانون معلاولن منطقه (عضو ناظر افتخاری ) و دبیر کمیته مناسب سازی منطقه 11 تشکیل می شود.


روابط عمومی شهرداری منطقه 11 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :