١٣٩٨/١٠/٢١ ٢:٤٠ ب ظ
کد خبر : ٤٨٨١٧١
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
بازار سرمایه متعادل و نقد شونده
شما و اقتصاد: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات جلسه امروز شورای عالی بورس که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، بیان کرد: امروز (جمعه بیستم دی ماه) جلسه شورایعالی بورس به ریاست وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی تشکیل و تحولات هفته اخیر بازار سرمایه ، عملکرد فعالین حقوقی و حقیقی، وضعیت شرکت ها ومیزان حجم عرضه و تقاضای سهام بررسی شد
به گزارش شما و اقتصاد: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جزییات جلسه امروز شورایعالی بورس را تشریح کرد و گفت: هفته گذشت  نهاد های مالی، معامله گران حقوقی و شرکت ها، از بازار سرمایه حمایت کردند و نتیجه آن متعادل شدن بازار بود. سازمان بورس نیز روز چهارشنبه در راستای صیانت از حقوق سهامدارن دامنه نوسان را از پنج درصد به دو درصد کاهش داد که این موضوع نیز به آرامش بیشتر بازار کمک کرد.  
دکتر محمدی ادامه داد: روز سه شنبه نیز سازمان بورس با هدف تقویت سمت تقاضای بازار میزان وثیقه خرید اعتباری سهام را از ۵۰ درصد به ۶۰ درصد تغییر داد.
رییس سازمان بورس به زمان بازگشت دامنه نوسان ۵ درصد اشاره کرد و افزود: باتوجه به بازگشت تعادل به  بازار سرمایه و اقدامات حمایتی فعالان حقوقی به نظر می رسد بازار سرمایه در هفته آینده متعادل و نقد شونده آغاز شود.
دکتر محمدی افزود: با توجه به تعادل بازار اعضای شورایعالی بورس تاکید کردند هیات مدیره سازمان می تواند نسبت به بازگشت دامنه نوسان ۵ درصد تصمیم گیری کند و در کوتاه ترین زمان هیات مدیره سازمان بورس با محور بازگشت دامنه نوسان تشکیل می شود.
رییس سازمان بورس ابراز امیدواری کرد  بازار سرمایه به روند رو به رشد خود ادامه دهد و گفت: از هموطنان عزیز درخواست می کنیم اگر از دانش کافی و تخصص مالی برخوردار نیستند از طریق صندوق ها و مشاوران متخصص دارای مجوز به بازار سرمایه وارد شوند.
وی ادامه داد: سرمایه گذاران باید با افق بلند مدت سرمایه گذاری کنند، سبدی از سهام تشکیل دهند و به شایعات توجه نکرده و سود آوری شرکت ها را در اولویت قرار دهند.پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :