١٣٩٨/١٠/٢٤ ٦:٣١ ب ظ
کد خبر : ٤٨٨٣٠٦
امضای سه تفاهم نامه تولید ریل بین ذوب آهن اصفهان ، شرکت های مترو و شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور
شما و اقتصاد: در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد و در میز تعمیق ساخت که دوشنبه 23 دی ماه برگزار شد ، سه تفاهم نامه تولید ریل بین ذوب آهن اصفهان ، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، شرکت شرکت متروی تهران و شرکت متروی اصفهان امضاء شد .
به گزارش شما و اقتصاد:  در آیین ویژه امضای این تفاهم نامه ها که در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد ، مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ، دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدور ، دکترعلی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری  و مسئولین شرکت های مذکور حضور داشتند .
تفاهم نامه ذوب آهن با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای تولید ۱۳ هزار و 500 تن ریل به ارزش ۱۲ میلیون یورو است که جهت تامین ریل راه آهن محور میانه - اردبیل می باشد . قرارداد با شرکت بهره برداری متروی تهران برای تامین 800 تن ریل این مترو و به ارزش یک میلیون یورو می باشد .تفاهم نامه با شرکت متروی اصفهان نیز برای تامین کل ریل مورد نیاز جهت متروی اصفهان امضا شد . مجموع ارزش این تفاهم نامه ها 18میلیون یورو و 240 میلیارد تومان است
شایان ذکر است به زودی تفاهم نامه ای نیز بین ذوب آهن اصفهان با قرارگاه خاتم الانبیا جهت تامین 5 هزارتن ریل امضا می شود.
گفتنی است ذوب آهن اصفهان تنها تولید کننده ریل در خاورمیانه است و توانایی تولید انواع ریل خطوط پرسرعت و همچنین انواع ریل مترو را دارد . کارگاه نورد 650 این شرکت سالانه  قادر به تولید 400 هزار تن ریل است که بسته به سفارش انجام می شود . این کارگاه توانایی تولید تیراهن بال پهن را نیز دارد .

دنیای معدن
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :