١٣٩٨/١٠/٢٤ ٦:٥٠ ب ظ
کد خبر : ٤٨٨٣١٢
امضای قرارداد 20 میلیون یورویی بومی سازی ماشین ریخته گری فولاد خوزستان/ 60 درصد مالکیت فولاد اکسین از وزارت رفاه به فولاد خوزستان منتقل می شود
شما و اقتصاد: - قرارداد بومی سازی ماشین ریخته گری خط تولید فولاد خوزستان به ارزش 20 میلیون یورو با حضور علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان امضا شد.
به گزارش شما و اقتصاد:  علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: بومی سازی 25 هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد در این شرکت، برداشتن گام بلند به سوی خودکفایی در این صنعت مهم و کلیدی است.

محمدی در ادامه گفت: شرکت فولاد خوزستان همواره حامی شرکت های دانش بنیان و شرکت های فعال در زمینه ساخت قطعه و بومی سازی فولاد بوده است؛ در واقع خرید از داخل و جلوگیری از خروج ارز به سود اقتصاد کشور است و از طرفی به پایداری اشتغال کمک می کند.
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان افزود: استراتژی شرکت فولاد خوزستان تکمیل زنجیره ارزش از سنگ آهن تا نورد است و با همین رویکرد اقدام به خرید سهام شرکت های معدنی در بالا دست و شرکت های تولید کننده محصول نهایی در پایین دست کرده است.

وی از نهایی شدن انتقال مالکیت 60 درصدی فولاد اکسین به فولاد خوزستان به معدن نیوز خبر داد و افزود: طی تفاهم نامه ای با انتقال 60 درصد از مالکیت فولاد اکسین خوزستان از وزارت رفاه به فولاد خوزستان موافقت شد. این انتقال با هدف تکمیل زنجیره بوده و تا پایان سال نهایی می شود.
وی در خاتمه از امضای قرارداد بومی سازی ماشین ریخته گری خط تولید فولاد خوزستان به ارزش 20 میلیون یورو خبر داد. 

معدن نیوز
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :