١٣٩٨/١٠/٢٤ ٧:٢٢ ب ظ
کد خبر : ٤٨٨٣١٧
وزیر صنعت در حاشیه افتتاح نمایشگاه سیمان خبر داد:
تبدیل یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی به ساخت داخل
شما و اقتصاد: رحمانی از تبدیل یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی در حوزه های مختلف به ساخت داخل در سال 98 خبر داد.
به گزارش شما و اقتصاد:  رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان،بتن،تکنولوژی ساخت و ماشین آلات وابسته گفت: 86 سال از افتتاح اولین کارخانه سیمان کشور می گذرد و سالانه 86 میلیون تن سیمان در ایران تولید می شود.

وی با بیان این که تلاش می شود تا افق 1404 تولید سیمان در ایران به 120 میلیون تن برسد، افزود: 9 ماهه اول امسال نسبت به سال قبل 9.11 درصد افزایش تولید داشته ایم که حاکی از رونق واحدهای تولیدی و فعالیت های مرتبط با سیمان است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام افزایش میزان صادرات سیمان در کشور نسبت به سال های گذشته، خاطرنشان کرد: رخداد افتخار آمیز دیگر در این حوزه جدی گرفتن نهضت ساخت داخل است و خود کفایی در این عرصه نیز مورد توجه قرار گرفته و مایه افتخار است.
وی ادامه داد: امسال تا امروز بیش از یک میلیارد دلار از تجهیزات وارداتی در کشور تبدیل به ساخت داخل شده است و در روزهای آینده نیز افزایش خواهد یافت. این مساله در اکثر رشته ها مانند سیمان، خودرو، فولاد، قطعه سازی و ... بوده است.
رحمانی به رونق در میان واحدهای تولیدی اشاره کرد و اظهارداشت: واحدهای تولیدی تعدیل نیروها را پایان داده اند و 100 هزار نیروی کار در واحدهای تولیدی قطعه سازان به کار بازگشته اند و این امر باعث افتخار ماست.
وی با اشاره به این مطلب که رزمندگان خط مقدم جبهه تولید، تولیدکنندگان هستند، یادآور شد: این افراد در شرایط جنگ اقتصادی ناامید نشدند و دلسرد نشدند و ریسک ها را پذیرفتند. ما هرچه داریم از تولید کنندگان است و آن ها محور کار ما هستند و وظیفه اصلی ما هم این است که موانع را از پیش پای تولید کنندگان برداریم.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :