١٣٩٨/١٠/٢٤ ٧:٥٦ ب ظ
کد خبر : ٤٨٨٣٣٢
برگزاری دوره آموزشی " بهداشت محیط کار و ارگونومی"
شما و اقتصاد: دوره آموزشی بهداشت محیط کار و ارگونومی برای کارکنان ستاد و شعب استان تهران بیمه "ما" برگزار شد.
به گزارش شما و اقتصاد:   به نقل از  روابط عمومی شرکت بیمه "ما"، در این دوره درخصوص اهمیت توجه به ایمنی در کار، عوامل آسیب رسان و خطرات بالقوه در محیط کار و همچنین ایستگاه های کاری کار با کامپیوتر مباحثی مطرح گردید.
بر اساس این گزارش، هدف از برگزاری این دوره که با تدریس دکتر ابوالفضل ذاکریان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، آشنایی با ارگونومی شغلی و نتایج آن از قبیل بهره وری ، راحتی و رضایت شغلی و حفظ سلامت کارکنان و رعایت اصول ارگونومی کار با کامپیوتر در ایستگاه کاری نشسته بوده که در همین راستا، برای فراگیران ، مطالبی متناسب با نوع شغل و وضعیت کاری بیان شد.
دانش ارگونومی یا فاکتورهای انسانی، هر چند دارای قدمتی نه چندان دور است، ولی تا به امروز توانسته است، در بسیاری از کشورهای جهان رشد چشم گیری داشته باشد. به طور کلی این دانش با هدف بهینه سازی ارتباط و تعامل محیط و هر آنچه در پیرامون انسان می باشد، بنا نهاده شده است. این دانش سعی در بالا بردن کیفیت و بهره وری این تعامل دارد ،به طوری که با آسایش و راحتی انسان همراه باشد .با افزایش کیفیت و بهره وری انجام کارها وشغل ها، می توان ارگونومی را در حوزه های بسیار زیادی از جمله کشاورزی، بهداشت و درمان، صنایع مختلف نظامی و … مورد استفاده قرار داده و آن را با مفهوم اقتصاد، چه در سطح خُرد و چه در سطح کلان مربوط دانست.
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :