١٣٩٨/١١/٢٧ ٣:٥٩ ب ظ
کد خبر : ٥٠٩٠٩٤
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت :
«بیمه سلامت» چند بیمه ای ها حذف می شود
شما و اقتصاد: طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در بیست و ششمین جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه، درباره بدهی سازمان بیمه سلامت به داروخانه ها، گفت: خوشبختانه مطالبات داروخانه ها در سال جاری تا آبان ماه پرداخت شده است اما، حدود 3 ماه بدهی از مطالبات سال 97 به داروخانه ها داریم.
به گزارش شما و اقتصاد:  وی با اشاره به اینکه علت بروز بدهی در پرداخت مطالبات سال 97 به مراکز طرف قرارداد بویژه داروخانه ها، عدم تخصیص کامل بودجه به این سازمان است، افزود: در حالی که با صرفه جویی هایی که کردیم توانستیم به ذخیره پول کمک کنیم، اما به دلیل عدم تخصیص کامل بودجه سال 97، با بدهی مواجه شدیم.
موهبتی ادامه داد: این در حالی است که سال های قبل از 97، حتی با تخصیص 110 درصدی بودجه باز هم بیمه سلامت بدهکار می شد، اما ما با مدیریت برنامه ای که داشتیم می توانستیم شاهد بروز بدهی نباشیم. زمانی که بنده به بیمه سلامت آمدم سازمان به داروخانه ها 11 ماه بدهی داشت، اما امروز این بدهی به 3 ماه رسیده است. البته به هیچ عنوان همین میزان بدهی هم پسندیده نیست.
قول دولت برای پرداخت مطالبات بیمه سلامت
مدیرعامل بیمه سلامت افزود: در صورت پرداخت مطالبه 4900 میلیاردی دولت به بیمه سلامت، بدهی های ما به داروخانه ها پرداخت خواهد شد. در این زمینه قول های مثبتی از سوی دولت به ما داده شده است.
وی در خصوص بودجه سال 99 این سازمان، خاطرنشان کرد: بودجه ما نسبت به سال 98 حدود 9 درصد افزایش یافته است. البته همچنان حدود 5هزار میلیارد تومان کمتر از میزان درخواست ما بوده است. البته امیدواریم مجلس به ما توجه ویژه تری داشته باشد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :