١٣٩٨/١٢/٢٩ ١٠:٣٨ ب ظ
کد خبر : ٥٠٩٧٧٣
انتقاد نماینده مجلس یازدهم به گرانی بیمه ها
شما و اقتصاد: محمد وحیدی نماینده بجنورد در مجلس یازدهم از افزایش نرخ بیمه ها انتقاد کرد و روند افزایش سالیانه را ناصحیح خواند.
به گزارش شما و اقتصاد:  منتخب مردم در مجلس آتی پیاده سازی عدالت اجتماعی در جامعه را یک اصل مهم خواند و افزود: مجلس آینده بحول الله و پشتیبانی مردم با بررسی قوانین بیمه‌ای زمینه ایجاد #عدالت_اجتماعی را در دستور کار خویش قرار خواهد داد و مطالبات مردمی و نگاه دقیق صاحب نظران حقوقی را در این زمینه و سایر موارد  دنبال خواهد نمود .
 
 دکترای جامعه شناسی اقتصاد گفت: بیمه در دنیای امروز هم یک ضرورت است و هم یک صنعت و لازمه یک صنعت ایجاد فرصت رقابت است که در این فضا اولا تولید کننده به کیفیت و کاهش قیمت اقدام کند ودوم مصرف کننده حق انتخاب در تنوع گزینه ها را  داشته باشد.
 
وحیدی اظهارداشت: در واپسین روزهای سال ۹۸ نرخ بیمه های سال ۹۹ بر پایه ۲۵٪ رشد قیمت گذاشته شده در حالیکه شرایط اقتصادی مردم ناشی از  شیوع وسیع کرونا ویروس افت شدید نموده و اقشار متوسط و ضعیف هم در فشار بیشتر اقتصادی هستند پس بیمه باید در شرایط خاص کنونی بجای اندیشه #سودگرایانه به همراهی با مردم مثل سایر نهادهای خدمات رسان مانند بانک ها در تعویق اقساط ،شرکت های آب،برق و گاز در تعویق پرداخت قبوض یا حتی بخشودگی مالیاتی و جریمه های ناشی از آن بپردازد.
 
این نماینده مجلس با اشاره به کاهش حجم سفر ها ادامه داد: وقتی میزان سفرها کاهش یافته و ۳۰ درصد مصرف سوخت نیز پایین آمده یعنی خطرات ناشی از تردد جاده ای هم به شدت پایین آمده و تعداد خسارت بگیران هم ناشی از کاهش تصادفات کمتر است شاید چنین ارزیابی شود که #نرخ_بیمه حتی نسبت به سال ۹۸ بایستی در سال ۹۹ کمتر شود نه افزایش ۲۵ درصدی که تورم زایی با صنعت بیمه آغاز شود. 
 
وحیدی تاکید کرد: مدیران ارشد بیمه باید همه جوانب را در تصمیم گیری ها لحاظ نموده ودستگاه های نظارتی نیز به سرعت مانع تورم زایی در شروع سال جدید شوند.
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :