١٣٩٩/٠١/٠٧ ٣:٠٠ ب ظ
کد خبر : ٥١٩٨٥٨
اختصاص ۲ مرکز تامین اجتماعی برای انجام نمونه گیری ویروس کرونا در تهران
شما و اقتصاد: سرپرست اداره کل درمان تامین اجتماعی استان تهران گفت: آزمایشگاه رفرانس و بیمارستان شهید لبافی نژاد برای انجام آزمایشات و نمونه گیری در ارتباط با ویروس در نظر گرفته شده است.
به گزارش شما و اقتصاد:  به نقل از تسنیم، دکتر مراد بیات با اشاره به اینکه 11 مرکز درمانی بستری و 28 مرکز درمانی سرپایی آماده ارائه خدمت به مبتلایان ویروس کرونا هستند، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مناسب در این مراکز پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: 30 درصد از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در کشور، در تهران انجام می‌شود و این مسئله نشان می‌دهد که بسیاری از هموطنان خدمات درمانی خود را از مراکز درمانی در تهران دریافت می‌کنند.
 
سرپرست اداره کل درمان تامین اجتماعی استان تهران افزود: استان تهران در مجموع دارای 1700 تخت مصوب و فعال برای ارائه خدمت به بیماران است که بر حسب تعداد مراجعه بیماران و به تناسب برای بیماران کرونایی اختصاص می یابد. بیمارستان میلاد نیز دارای 1000 تخت فعال است که به کل مراجعه کنندگان خدمت رسانی می‌کند و با توجه به مراجعه بیماران کرونایی تختها به این بیماران اختصاص می‌یابد.
دکتر بیات ادامه داد: از 28 مرکز درمانی سرپایی در تهران، 7 مرکز درمانی به صورت شبانه روزی  خدمت‌رسانی می‌کنند، همچنین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا، 3 بیمارستان در سطح شهر تهران به عنوان مرکز ریفرال برای پذیرش مبتلایان کرونا و بستری آنها در نظر گرفته شده است که این مراکز عبارتند از بیمارستان‌های  آیت الله کاشانی، شهید لبافی نژاد و شهید شریعت رضوی.
وی تصریح کرد: بیمارستان‌های اشاره شده آماده پذیرش بیماران در هر لحظه از شبانه روز هستند.
 
سرپرست اداره کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران خاطرنشان کرد: همچنین آزمایشگاه رفرانس و بیمارستان شهید لبافی نژاد برای انجام آزمایشات و نمونه گیری در ارتباط با ویروس در نظر گرفته شده است.
 
بیات در پایان گفت: با توجه به اینکه بیماران مبتلا به کرونا بدون در نظر گرفتن نوع بیمه پذیرش می‌شوند، در مورد دریافت هزینه درمانی نیاز به تفاهم سازمان با وزارت بهداشت است.
 
 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :