١٣٩٩/٠٣/٠٦ ٢:٣٥ ب ظ
کد خبر : ٥٣١٢٣٩
خلج طهرانی اعلام کرد؛
هتل بین المللی خلیج فارس در آستانه افتتاح
شما و اقتصاد: وجود صنایع بزرگ در غرب بندرعباس باعث شد تا همه روزه کارشناسان و متخصصان حوزه صنعت به این شهر سفر کنند و همچنین وجود صنایع بزرگی مانند فولاد و آلمینیوم بندرعباس را به یکی از جذاب‌ترین شهرها برای برگزاری رویداد ها صنعتی تبدیل کرده است، با توجه به این مسائل لزوم احداث هتل و اقامتگاهی که متناسب با نیازهای این قشر از افراد باشد از ابتدای تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس احساس شده بود که این امر باعث ساخت هتل بین‌المللی خلیج فارس در این منطقه شد که متاسفانه برای سال‌های طولانی بلا استفاده مانده بود؛ حال منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در صدد است تا از این ظرفیت فوق‌العاده استفاده و آن را به قطب جذب توریست صنعتی کشور تبدیل کند.
به گزارش شما و اقتصاد:  حسن خلج طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اذعان داشت: با توجه به اینکه عمده مسافرانی ورودی به شهر بندرعباس افردی هستند که در صنایع غرب این شهرستان فعالیت دارند  برای این قشر به صرفه‌تر است که در نزدیکی محل فعالیعت خود اقامت داشته باشند؛ این مسئله باعث شد تا منطقه ویژه خلیج فارس از پتاسیل بسیار خوبی برای احداث هتل و اقامتگاه بر خوردار باشد.
وی گفت: سال‌ها از ساخت هتل بین‌المللی خیلج فارس در این منطقه ویژه می‌گذرد که متاسفانه این مسئله که برخی از سرمایه‌گذاران و صاحبان هتل در طول ادوار مختلف از ماهیت و فلسفه وجودی ساخت هتل بین‌المللی خلیج فارس مطلع  نبوده‌اند باعث شده بود تا آنطور که باید از این ظرفیت استفاده نشود که خوشبختانه با سرمایه‌گذاری شرکت توپان صنعت اسپادانا این هتل جانی تازه گرفت که راه‌اندازی مجدد این هتل علاوه بر اعتبار بخشیدن به برند منطقه ویژه خلیج فارس، باعث راکد نماندن و احیا این سرمایه ملی خواهد شد.
خلج طهرانی ادامه داد: عملیات احیا هتل بین‌المللی خلیج فارس در سه فاز تعریف شده است، فاز اول آن که راه‌اندازی سه طبقه و مشاعا ت برای بهربرداری اولیه را در برنامه دارد با پیشرفت 80  درصدی همراه بوده است و هم اکنون در مرحله اجرای دکور و تزیین قرار دارد، این سه طبقه شامل 64  اتاق هستند که امیدواریم تا دو ماه آینده این واحدها به بهره‌برداری برسند، ناگفته نماند همزمان با بازسازی این 64 واحد، در طبقات دیگر نیز عملیات بازسازی و تعمیرات در حال انجام است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اضافه کرد: در فاز دوم این پروژه سه طبقه بعدی را راه‌اندازی خواهد شد و  فاز سوم شامل احداث یک مجتمع گردشگری که شامل سفره‌خانه سنتی، پارک بازی، پارک آبی و..، است خواهد بود که با توجه به نیاز‌سنجی‌هایی که در غرب شهرستان صورت گرفت عامه مردم می‌توانند این امکانات استفاده کنند.
وی اذعان داشت:طبق بررسی‌ سرمایه‌گذاران و با توجه اقدامات و برنامه‌هایی که قرار است در این هتل انجام شود به ویژه افتتاح فاز سوم و  تاسیس مجتمع گردشگری در غرب شهرستان، مدت زمان بازگشت سرمایه اولیه  این پروژه دو سال پیش‌بینی شده است.
خلج طهرانی گفت: طبق برنامه‌ زمانی که سرمایه‌گذار ارائه داده بود بنا شد تا این پروژه در عید فطر سال جاری به افتتاح برسد اما شیوع بیماری کرونا خرید مصالح با  را با مشکلاتی مواجه کرد و کار با توقف همراه شود و این مسئله باعث شد تا اتمام پروژه سه ماه  به تاخیر افتد.
وی به استخدام و آموزش نیروهای متخصص برای کار در هتل بین‌المللی خلیج فارس اشاره و عنوان کرد: از حدود چهار ماه پیش جذب نزدیک به 80 درصد از نیروها صورت گرفته است که بالغ بر 90 درصد آن‌ها را نیروهای بومی تشکیل می‌دهند
در پروژه بازسازی هتل خلیج فارس250 نفر مشغول به کار می شوند که در فاز اول 80 نفر و در فاز دوم برای 120 نفر اشتغالزایی صورت گرفته است. همچنین در فاز سوم نیز 120 نفر دیگر به کار مشغول خواهند شد.


روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :